Amazon wprowadza zakupy na raty

Autor: bankier.pl 5 stycznia 2016 11:41

W Wielkiej Brytanii wystartował właśnie program „Amazon Pay Monthly”, który pozwala rozłożyć należność za zakupione towary nawet na 48 płatności - podaje bankier.pl.

Kredyt ratalny oferowany brytyjskim konsumentom to nowość w ofercie Amazon. W Stanach Zjednoczonych firma wydaje co prawda własną kartę kredytową, tzw. private label, ale do tej pory nie angażowała się mocniej w finansowanie zakupów. Jak donosi „The Guardian”, wprowadzenie płatności w ratach może wstrząsnąć brytyjskim rynkiem mebli i elektroniki.

Płatność w ratach jest dostępna dla klientów, którzy kupią towary o wartości przekraczającej 400 funtów. Maksymalny czas spłaty zależny jest od wartości kupionych towarów i może sięgać czterech lat. Na razie z tej opcji finansowania skorzystać można wyłącznie w przypadku przedmiotów sprzedawanych i wysyłanych przez Amazon, nie dotyczy ona oferty firm-partnerów. Kredyt nie należy do najtańszych – roczna stopa oprocentowania wynosi 16,9 proc. Przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii podstawowa stopa procentowa banku centralnego wynosi 0,5 proc. (w Polsce – 1,5 proc.). 

Więcej na bankier.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane