PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Amazon wyleasingował 20 samolotów

Autor: pasazer.com 14 marca 2016 11:14

Amazon podpisał umowę z firmą leasingującą samolotowe cargo Air Transport Services Group o wynajmie 20 boeingów 767F. Loty z paczkami dla giganta e-commerce będą obsługiwane przez linie ABX Air i Air Transport International - informuje portal pasazer.com.

Zarówno ABX Air, jak i Air Transport International są spółkami-córkami Air Transport Services Group. Inna spółka-córka tej firmy zajmie się obsługą logistyczną przesyłek. Samoloty zostały wyleasingowane na od pięciu do siedmiu lat, natomiast umowa na obsługę operacyjną została zawarta na pięć lat.

W ramach porozumienia ATSG wyemituje również prawa poboru do akcji, które przekaże Amazonowi. W ten sposób firma e-commerce stanie się właścicielem do 19,9 proc. akcji ATSG - za jeden udział koncern zapłaci 9,73 dolara. Transakcja będzie realizowana przez pięć lat.

Amazon do tej pory nie posiadał własnej linii cargo i korzystał z innych firm przewozowych. Wyleasingowanie samolotów przez ten koncern to kolejny krok w stronę zbudowania całego łańcucha logistycznego, a nie tylko sklepu internetowego. Amazon testuje również dostawy za pomocą dronów.

Więcej na pasazer.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane