Ambasador Niemiec obiecuje pomóc w sprawie Lidla

Autor: solidarnosc.org.pl, www.dlahandlu.pl 8 października 2014 10:23

Ambasador Niemiec obiecuje pomóc w sprawie Lidla

NSZZ Solidarność poinformowała, że ambasador Republiki Federalnej Niemiec Rolf Nikel, obiecał pomóc związkowcom w sprawie braku dialogu z Lidlem.

Ambasador Nikel, który od kwietnia br. pełni misję dyplomatyczną w Polsce, odwiedził siedzibę KK w Gdańsku i rozmawiał z szefem „S" na bieżące tematy związane z problemami pracowniczymi w Polsce.

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność",  poprosił ambasadora o interwencję w sprawie łamania praw pracowniczych przez sieć handlową Lidl. - Ta firma, która pochodzi przecież z Niemiec, łamie w naszym kraju wszystkie podstawowe prawa pracownicze. W Polsce są wypracowane podstawy zatrudniania i funkcjonowania pracowników w zakładach pracy: kodeks pracy, ustawa o związkach zawodowych i zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Lidl to wszystko lekceważy i nic sobie z tego nie robi - tłumaczył Duda. - Około 3 miesiące temu wysłałem list do niemieckiego właściciela Lidla z prośbą o wyjaśnienie postawy sieci handlowej, do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi - tłumaczył Duda, jednocześnie prosząc ambasadora o pomoc w tej sprawie.

Jak podkreśla "Solidarność", Rolf Nikel obiecał zająć się tematem.  

Przypomnijmy, 7 października przed gmachem Sejmu w Warszawie protestowało ok. 90 przedstawicieli związkowej "Solidarności" reprezentujących m.in. takie sieci handlowe jak: Biedronka, Lidl, Tesco, Real, Auchan, Carrefour czy Dino. Związkowcy chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na pogarszające się warunki pracy w hipermarketach i dyskontach. 

Uczestnicy akcji protestacyjnej złożyli w Kancelarii Sejmu petycję zawierającą propozycję zmian legislacyjnych zmierzających do poprawy sytuacji pracowników sieci handlowych. Pracownicy handlu skarżą się przede wszystkim na przeciążenie pracą oraz zbyt niski poziom zatrudnienia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,70

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane