Ambra: 8,8-proc. wzrost sprzedaży w Polsce

Autor: dlahandlu.pl 21 lutego 2011 09:46

Grupa Ambra osiągnęła w I półroczu roku obrotowego 2010/2011 wzrost sprzedaży i zysków, zwiększając zarazem rentowność prowadzonej działalności. Zysk netto osiągnął rekordowy poziom 27,1 mln zł, a motorem wzrostu był rynek polski, na którym Grupa zwiększyła przychody o 8,8 proc. Najszybciej rosła sprzedaż w największym i najbardziej perspektywicznym segmencie win spokojnych, w którym dynamika sprzedaży w Polsce wyniosła ponad 17 proc.

Przychody ze sprzedaży brutto Grupy wyniosły w omawianym okresie 339,7 mln zł, a więc o 3,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Zysk brutto ze sprzedaży osiągnął wartość 94,1 mln zł w porównaniu do 89,8 mln zł w I półroczu roku 2009/2010 (wzrost o 4,7 proc).

- Głównym źródłem poprawy wyników finansowych naszej Grupy były dynamiczne wzrosty sprzedaży osiągnięte na rynku polskim. Po dwóch latach konsolidacji finansowej cieszy mnie, że nasz powrót do aktywnej strategii wzrostu przynosi od razu tak dobre wyniki. Szczególnie ważny jest sukces w najbardziej perspektywicznym segmencie win spokojnych, w którym nasza sprzedaż wzrosła o ponad 17 proc. czyli około dwukrotnie więcej niż rynek. (...). Poprawa rotacji zapasów i należności pomimo rosnącej sprzedaży przyniosła dalszą wyraźną redukcję długu ze 170 do 149 mln zł a w efekcie niższe o 1,5 mln zł koszty odsetkowe. Dało to naszym akcjonariuszom najwyższy w historii zysk półroczny w kwocie ponad 27 mln zł i to pomimo nadal trudnych warunków i spadku sprzedaży na rynkach zagranicznych. Rosnąca sprzedaż i poprawa rentowności tworzą dobre perspektywy dalszego wzrostu zysków dla naszych akcjonariuszy - komentuje Robert Ogór, prezes zarządu Grupy Ambra.


Grupa Ambra jest producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej. Tworzące ją spółki prowadzą działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Dorato, Cin&Cin, Fresco, czy Piccolo to przykłady marek, które należą do Grupy i są liderami pod względem sprzedaży w swoich segmentach rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane