Ambra: Rynek alkoholi coraz bardziej premium

www.portalspozywczy.pl 2 listopada 2017 10:55

- Zapotrzebowanie na produkty, w tym napoje alkoholowe, regionalne, autentyczne i wysokiej jakości to jeden z najsilniejszych trendów rynku spożywczego w Polsce i w Europie - mówi prezes Grupy Ambra, Robert Ogór.

- We wszystkich krajach rozwiniętych obserwujemy stagnację ilości spożywanego alkoholu z jednoczesnym wzrostem wydatków. Podobnie jest od kilku lat na polskim rynku. Rośnie szybko sprzedaż wina, ale również w pozostałych kategoriach rosną produkty premium: piwa regionalne, wśród alkoholi whisky i wódki premium – mówi Robert Ogór.  

- Nawet pod względem wyboru miejsca zakupów konsumenci po okresie fascynacji dyskontami powrócili do hipermarketów i supermarketów oraz odkrywają korzyści zakupów w sklepach specjalistycznych. Rynek alkoholi jest w trendzie premiumizacji - dodaje.

- Zapotrzebowanie na produkty, w tym napoje alkoholowe, regionalne, autentyczne i wysokiej jakości to jeden z najsilniejszych trendów rynku spożywczego w Polsce i w Europie – mówi również prezes Grupy Ambra.

Robert Ogór ocenia też, że Polacy coraz częściej sięgają po droższe wina z segmentu powyżej 20 złotych. Wielu konsumentów, którzy kupowali tanie wina w dyskontach przechodzi od win tańszych do droższych. Najszybciej rosnącym segmentem rynku wina jest segment 20-30 zł, który rośnie w tempie 20 proc.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Podpis 2017-11-02 15:30:41

  Rynek alkoholi jest w trendzie premiumizacji - nie dało sie powiedziec deb.ilniej?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,33

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane