Amerykańscy inwestorzy składają pozew przeciwko Tesco

Autor: tvn24.pl 27 października 2014 13:14

Amerykańscy inwestorzy składają pozew przeciwko Tesco

Po wykryciu pomyłki w prognozie wzrostu, która sięgnęła 250 milionów funtów, amerykańscy inwestorzy składają pozew przeciwko spółce w związku z "księgowym skandalem". Jak się okazało Tesco zawyżyło szacunkowe zyski o 250 mln funtów - podaje TVN24.

W związku ze skandalem szef brytyjskiej sieci Richard Broadbent złożył w czwartek rezygnację. Nowym dyrektorem finansowym Tesco został Alan Stewart. Do jego głównych zadań będzie należało uratowanie Tesco przed otrzymaniem ratingu śmieciowego. Przestrzegają przed tym wszystkie trzy agencje ratingowe.

Dług Tesco wzrósł do kwoty 7,5 mld dolarów w pierwszym półroczu tego roku z 7 mld rok wcześniej. Spółka w związku z tym zamierza działać. Dywidenda zostanie obcięta o 75 proc. Natomiast nakłady inwestycyjne spadną do kwoty 2,1 mld funtów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • były pracownik 2014-10-28 10:03:45

  A Polski oddział Tesco, w zarządzie ludzie którzy nie mają czasu na prace w Tesco, liczne firmy które prowadza , udział w radach nadzorczych, jak to się ma do moralności - które tak pięknie głoszą?

 • Kewlys 2014-10-27 21:00:45

  Jak się ma 250 mln funtów do zadłużenia Tesco na 7,5 mld $?

  Jestem przekonany, że podobny scenariusz stosuję większośc sieci handlowych.

  Biedronka-Stonka ma spadek obrotów w I półroczu o 1,2%.

  Czy to im przeszkadza otwierać kolejne placówki?

  Ogólnie na rynku zaczęło się "zjadanie własnego ogona", gdyż wszystkiego jest... po prostu za dużo w stosunku do liczby kupujących.

  Zwróćcie uwagę, że prawie wszystkie sieci notują zadziwiające wzrosty.

  Po co?

  To wojna psychologicna, popatrzcie mamy wzrosty, co za tym idzie, wyższe cena za akcje na giełdzie, coraz wyższe opłaty marketingowe dla Producentów, dostawców, itd.

  Bujda na kółkach...

  Celem każdej gospodarki kraju powinno być ochrona własnego rynku a później obcy kapitał.

 • Waldemar Razik 2014-10-27 15:13:10

  Która z firm audytorskich z wielkiej czwórki odpowiedzialna była za kontrolę ksiąg rachunkowych Tesco? Ilu z 10 członków rady dyrektorów (board of directors) to byli pracownicy tej firmy audytorskiej? Czy przewodniczący komitetu rewizyjnego to były pracownik tejże firmy audytorskiej? ... podpowiem... nazwa to 3 litery... i zaczyna się na P... w środku W a kończy na C. 2 juz byłych dyrektorów to byli pracownicy globalnej firmy PwC, z czego jeden z nich odpowiadał za prace komitetu rewizyjnego (auditing comitee) w Tesco. A mnie uczono, że audytor to zawód społecznego zaufania. Przykre, że teraz tylu rzetelnie pracujących audytorów czy to w PwC czy innych firmach audytorskich oberwie...

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane