Amplico PTE: Podniesienie przez Advent ceny w wezwaniu uważamy za krok we właściwym kierunku

Autor: PAP 24 września 2012 14:08

Podniesienie przez Advent International do 4,70 zł ceny w wezwaniu na akcję Eko-Holding jest krokiem we właściwym kierunku, ale Amplico PTE czeka na dalszy rozwój sytuacji i ruch ze strony innych podmiotów - poinformował PAP prezes Amplico PTE Rafał Mikusiński.

"Podniesienie przez Advent ceny w wezwaniu uważamy za krok we właściwym kierunku, potwierdzający naszą negatywną ocenę poprzednio przedstawionej oferty. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji, szczególnie w świetle doniesień prasowych o zainteresowaniu spółką ze strony innych podmiotów" - powiedział PAP Mikusiński.

Marzena i Krzysztof Gradeccy osiągnęli z Adventem wiążące porozumienie dotyczące sprzedaży ich większościowego pakietu akcji w Grupie Eko Holding. Ecorse, pośrednio kontrolowany przez Advent, podniósł cenę w wezwaniu dla wszystkich akcjonariuszy do 4,7 zł z 4,1 zł za jedną akcję Eko Holding.

Przejęciem Eko Holding zainteresowany jest też fundusz Mid Europa Partners, który w ubiegłym tygodniu wysłał do spółki pismo z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących przedsiębiorstwa. Zbigniew Rekusz, partner zarządzający Mid Europa informował, że fundusz rozważa złożenie oferty na Eko-Holding po 5,5 zł za akcję lub więcej, a decyzja w sprawie ewentualnego wezwania zostanie podjęta w ciągu najbliższych tygodni.

Jednak większościowi akcjonariusze Eko-Holdingu Krzysztof i Marzena Gradeccy poinformowali, że nie są zainteresowani sprzedażą swoich akcji na rzecz funduszu Mid Europa Partners Limited oraz jakimikolwiek rozmowami z tym podmiotem.

Analitycy DM PKO BP, w poniedziałkowym raporcie, rekomendują niesprzedawanie akcji Eko-Holding w wezwaniu ogłoszonym przez Ecorse, pomimo podniesienia ceny w wezwaniu do 4,7 zł.

"Rekomendujemy niesprzedawanie akcji w wezwaniu ogłoszonym przez Ecorse. Pomimo podniesienia ceny w wezwaniu o 14,6 proc. widzimy szansę na lepszą rynkową ofertę sprzedaży akcji" - napisano w raporcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,18

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane