AmRest będzie mieć nowego dystrybutora w Polsce. Co ze współpracą z Eurocash?

www.portalspozywczy.pl 9 kwietnia 2014 20:43

Zarząd AmRest Holdings SE poinformował ostatnio o zawarciu umowy dystrybucji z Quick Service Logistics Polska Sp. z o.o. sp.k, który będzie zajmował się zakupami, magazynowaniem i sprzedażą produktów dla restauracji operowanych przez spółki zależne AmRestu na terytorium Polski. Teraz takie usługi pełni dla spółki Eurocash.

- Podpisanie umowy z Quick Service Logistics Polska jest związane z konsolidacją dystrybucji w regionie. Od września 2012 roku AmRest współpracuje z Quick Service Logistics Czech s.r.o. - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Dorota Surowiec, specjalista ds. relacji inwestorskich w AmRest.

Dostawami do restauracji AmRestu w Polsce zajmuje się Eurocash. - Umowa z Eurocash SA obowiązuje do IV kwartału 2014 roku. Eurocash oraz AmRest wspólnie pracują nad przekazaniem obsługi do Quick Service Logistics - dodaje Dorota Surowiec.

Przeczytaj także:

Jak podaje AmRest w komunikacie giełdowym, umowa z QSL Polska została podpisana na okres od dnia 30 września 2014 roku do dnia 4 października 2020 roku. Szacunkowa wartość umowy to 1,5 mld zł.

Quick Service Logistics Polska jest powiązana z Meyer Quick Service Logistics - jedną z największych w Europie firm logistycznych zajmujących się organizacją, magazynowaniem i rozprowadzaniem środków żywnościowych dla największych podmiotów rynku gastronomicznego. W 2012 roku niemiecka grupa ogłosiła, że planuje ekspansję w Europie Wschodniej i - po wkroczeniu do Czech - myśli o wejściu do takich krajów jak Polska i Rosja.

AmRest to wiodący operator restauracji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii, ze stale powiększającą się siecią lokali gastronomicznych liczącą dziś ponad 740 placówek w 12 krajach. Grupa prowadzi lokale takich marek jak np.: KFC, Burger King, Pizza Hut, Starbucks, La Tagliatella.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane