AmRest będzie operatorem Pizza Hut w Rosji

Autor: www.dlahandlu.pl 25 kwietnia 2017 09:05

AmRest będzie operatorem Pizza Hut w Rosji

AmRest podpisał wstępne wiążące porozumienie określające warunki transakcji prowadzącej do uzyskania praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut w Rosji oraz nabycie 18 restauracji Pizza Hut prowadzonych przez PH Russia.

AmRest Holdings SE 24 kwietnia podpisał wstępne wiążące porozumienie z Pizza Hut Europe Sarl US Branch i Yum Restaurants International Russia and CIS LLC określające główne warunki, na jakich ma dojść do zawarcia transakcji, której przedmiotem będzie uzyskanie przez podmiot kontrolowany przez spółkę praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku rosyjskim oraz nabycie 18 restauracji Pizza Hut prowadzonych przez PH Russia.

W wyniku planowanej transakcji podmiot kontrolowany przez AmRest stanie się master-franczyzobiorcą 36 restauracji prowadzonych obecnie przez licznych sub-franczyzobiorców w Rosji, a także nabędzie prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na rzecz osób trzecich (tzw. subfranczyza). Dodatkowo spółka zależna przejmie 18 restauracji własnych znajdujących się na terytorium Rosji. Cena zakupu będzie uzależniona od wyniku badania due diligence, które zostanie przeprowadzone przez AmRest.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane