PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

AmRest chce otworzyć we Francji 150 restauracji Pizza Hut w pięć lat

Autor: dlahandlu.pl 16 maja 2017 18:23

Zarząd AmRest Holdings SE  poinformował o finalizacji w dniu 16 maja 2017 roku umowy zakupu udziałów pomiędzy AmRest oraz Top Brands NV. W wyniku finalizacji AmRest stał się właścicielem 100 proc. udziałów w Pizza Topco France SAS oraz zmienił nazwę Pizza Topco na AmRest Topco France SAS. Cena sprzedaży na dzień Finalizacji wyniosła ok. 12,3 mln EUR (ok. 51,5 mln zł).

Wszystkie wymagane zgody oraz inne warunki, od których uzależniona była finalizacja zostały spełnione. Między innymi doszło do podpisania ramowej umowy franczyzowej z Pizza Hut Europe Sarl (US Branch), zgodnie z którą AmRest jako wyłączny master-franczyzobiorca nabył prawa do udzielania na rzecz osób trzecich franczyzy (tzw. subfranczyza) na prowadzenie restauracji Pizza Hut typu Express oraz Delivery (pizza z dostawą) we Francji oraz Monako, przy zachowaniu określonego udziału lokali prowadzonych bezpośrednio przez spółkę. Ramowa umowa została zawarta na okres 10 lat z możliwością jej przedłużenia.

W ramach ograniczenia kosztów budowania skali biznesu, wprowadzono mechanizm obniżający opłaty ponoszone przez AmRest na rzecz franczyzodawcy, przy założeniu że spółka spełni określone warunki zawarte w ramowej umowie.
Po wejściu w życie ramowej umowy AmRest jest zobowiązany do otwierania i prowadzenia restauracji Pizza Hut typu Express oraz Delivery zgodnie z ustalonym planem rozwoju, który zawiera minimalną liczbę otwarć w poszczególnych latach obowiązywania umowy. Jeśli AmRest nie wypełni obowiązków wynikających z planu rozwoju, PH Europe będzie uprawniona do podniesienia zredukowanych opłat lub do rozwiązania ramowej umowy. Intencją AmRest jest otwarcie na rynku francuskim ponad 150 restauracji Pizza Hut w okresie 5 lat - podał AmRest w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane