AmRest chce przejąć biznes Pizza Hut w Niemczech

Autor: PAP 27 marca 2017 19:55

- AmRest, Pizza Hut Germany i Yum Restaurants International Holding zawarły wstępne wiążące porozumienie określające warunki uzyskania przez AmRest praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku niemieckim oraz nabycie dwóch restauracji Pizza Hut typu "delivery" prowadzonych przez PH Delivery - informuje PAP.

W wyniku planowanej transakcji AmRest stanie się master-franczyzobiorcą 74 restauracji prowadzonych obecnie przez licznych sub-franczyzobiorców w Niemczech, a także nabędzie prawa do udzielania franczyzy na prowadzenie restauracji Pizza Hut na rzecz osób trzecich (tzw. subfranczyza). Dodatkowo spółka przejmie od PH Delivery dwie restauracje własne typu delivery znajdujące się w Dusseldorfie - poinformował AmRest w komunikacie. Cena zakupu będzie uzależniona od wyniku badania due diligence, które przeprowadzi AmRest.

Strony chcą, by finalizacja transakcji nastąpiła do 30 maja 2017 roku.

- Zarząd AmRest uważa, że marka Pizza Hut ma duży potencjał do rozwoju w Europie Zachodniej. Przejęcie biznesu Pizza Hut w Niemczech przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa z Yum! Brands oraz utwierdzi pozycję AmRest jako wiodącego operatora restauracji w Europie - poinformował AmRest.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane