PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Amrest uzyskał kredyty na ponad 1,8 mld zł

Autor: dlahandlu.pl 6 października 2017 19:42

Spółka AmRest i jej spółki zależne uzyskały z trzech banków finansowanie w łącznej kwocie 1,8 mld zł. Kredyt ma zostać wykorzystany na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, na finansowanie rozwoju spółki oraz zarządzanie kapitałem obrotowym.

Umowa kredytu została podpisana z Bankiem Polska Kasa Opieki SA, Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski SA, ING Bankiem Śląskim SA oraz Česká spořitelna.

Na podstawie umowy, banki udzieliły spółce AmRest kredytu łącznie w przybliżonej kwocie 430 milionów euro, czyli około 1 848 milionów zł. Spółka poinformowała, że transze A-D są  przyznane na moment podpisania umowy, która może zostać powiększona o dodatkową kwotę około 145 milionów euro, czyli około 623 milionów zł. Transze E i F zostaną przyznane po spełnieniu ustalonych przez strony warunków.

Termin spłaty kredytu przypada na 30 września 2022 roku.

- Środki pozyskane z kredytu zostaną przeznaczone na spłatę zobowiązań wynikających z umowy kredytowej zawartej dnia 10 września 2013 roku, na finansowanie rozwoju spółki oraz zarządzanie kapitałem obrotowym – czytamy w komunikacie AmRest.

Kwota kredytu przyznana na moment podpisania umowy obejmuje cztery transze: transza A w maksymalnej kwocie do 250 mln euro, transza B w maksymalnej kwocie do 300 mln zł, transza C w maksymalnej kwocie do 300 mln koron czeskich oraz transza D udzielona w formie kredytu rewolwingowego, w kwocie do 450 mln zł.

Dodatkowo umowa obejmuje 2 transze kredytu, które mogą być przyznane przez banki: transza E - 280 mln zł, która może być przeznaczona na spłatę polskich obligacji oraz transza F w wysokości 350 mln zł, która będzie mogła być wykorzystana na ogólne cele korporacyjne, w tym rozwój spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane