AmRest wchodzi w segment delivery

www.portalspozywczy.pl 3 kwietnia 2017 09:05

AmRest zawarł umowę inwestycyjną, na mocy której obejmie nowo wyemitowane udziały w należącej do Delivery Hero spółce Restaurant Partner Polska prowadzącej platformę PizzaPortal.pl. W efekcie będzie mieć 51 proc. udziałów w RPP, a pozostałe udziały pozostaną w posiadaniu Delivery Hero.

Zarząd AmRest poinformował w komunikacie o podpisaniu umowy inwestycyjnej między AmRest, Delivery Hero oraz Restaurant Partner Polska. Przedmiotem umowy jest nabycie przez spółkę nowo wyemitowanych udziałów w RPP od Delivery Hero. W efekcie AmRest stanie się udziałowcem większościowym, posiadającym 51% udziałów w RPP. Pozostała część udziałów (49%) pozostanie w posiadaniu Delivery Hero.

Delivery Hero jest światowym liderem w segmencie serwisów do zamawiania posiłków online. RPP prowadzi platformę PizzaPortal.pl - agregator zbierający oferty ponad 2 500 restauracji w blisko 400 miastach w Polsce.

Zgodnie z założeniami umowy inwestycyjnej AmRest rozpocznie również współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu. Obie platformy są liderami rynku w segmencie zamówień jedzenia online.
 
Intencją stron jest zakończenie transakcji w nadchodzących tygodniach.
 
Przewiduje się, że platformy PizzaPortal.pl, DameJidlo.cz i NetPincér.hu wzmocnią operacyjnie kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.
 
Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,54

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane