AmRest wkrótce rozpocznie usługę delivery w Czechach i na Węgrzech

Autor: dlahandlu.pl 31 sierpnia 2017 21:07

AmRest wkrótce rozpocznie usługę delivery w Czechach i na Węgrzech Fot. Shutterstock

Amrest sfinalizował umowę nabycia udziałów w spółce RPP, należącej do Delivery Hero, zyskując dostęp do platformy internetowej PizzaPortal.pl. W ciągu najbliższych miesięcy AmRest planuje rozpocząć współpracę z z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu.

AmRest objął nowo wyemitowane udziały w RPP - spółce prowadzącej platformę PizzaPortal.pl, stając się udziałowcem większościowym, posiadającym 51% udziałów w RPP. Pozostała część udziałów _49%_ pozostała w posiadaniu Delivery Hero. 

Cena za objęcie 51% udziałów w RPP została ustalona na 10 mln złotych. Dodatkowo strony SHA zobowiązały się dokonać w pierwszym kwartale 2018 roku inwestycji w RPP w wysokości 14 mln złotych po 7 mln złotych każda ze stron.

- Zgodnie z założeniami Umowy Inwestycyjnej w ciągu najbliższych miesięcy AmRest rozpocznie również współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu – napisano w komunikacie spółki AmRest. 

Delivery Hero jest światowym liderem w segmencie serwisów do zamawiania posiłków online. RPP prowadzi platformę PizzaPortal.pl - agregator zbierający oferty ponad 2 500 restauracji w blisko 400 miastach w Polsce.

Przewiduje się, że platformy PizzaPortal.pl, DameJidlo.cz i NetPincér.hu wzmocnią operacyjnie kanał sprzedaży z dostawą do domu w portfelu AmRest.

Zarząd AmRest uważa, że partnerstwo z Delivery Hero istotnie zwiększy dostępność ofert restauracji zarządzanych przez Spółkę i umożliwi dotarcie do nowych klientów, co w efekcie przełoży się na wzmocnienie pozycji rynkowej AmRest w segmencie "delivery". 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,51

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane