Analitycy: Banki chcą, by Bomi przetrwało kryzys

Autor: Parkiet 19 czerwca 2012 09:04

Analitycy: Banki chcą, by Bomi przetrwało kryzys

Waży się przyszłość spółki. Zarząd nie komentuje pytania o możliwość złożenia wniosku o upadłość. Zdaniem analityków banki chcą, aby firma przetrwała - pisze "Parkiet".

Analitycy nie mają wątpliwości, że sytuacja Bomi jest trudna. Jak komentuje Sylwia Jaśkiewicz, analityk DM IDMSA, wydaje się, że banki nie powinny być zainteresowane bankructwem Bomi, co może wynikać z jakości zabezpieczeń. Dlatego - jej zdaniem - w interesie wszystkich jest aby spółka przetrwała.

Maciej Kabat z DM AmerBrokers podkreśla, że Bomi potrzebuje szybkich i intensywnych działań restrukturyzacyjnych, które nieustannie się przeciągają. Jego zdaniem Bomi stoi przed realnym zagrożeniem utraty płynności - czytamy w "Parkiecie".

Zarząd nie publikował prognoz finansowych. Wydaje się jednak, że w tym roku grupie nie uda się wyjść na plus. W I kwartale na poziomie operacyjnym strata sięgnęła 16,6 mln zł, a strata netto przypadająca na akcjonariuszy jednostki dominującej wyniosła prawie 21,9 mln zł. II kwartał też nie jest udany. Zarząd podkreśla, że sytuację Bomi poprawiłaby obniżka cen czynszów. Trwają prace nad renegocjacją umów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane