PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy: Biedronka sięgnęła szklanego sufitu?

Autor: dlahandlu.pl za raportem DM PKO BP 28 lipca 2016 11:45

Analitycy: Biedronka sięgnęła szklanego sufitu? sklep sieci Biedronka, fot. Żelazna Studio

Pomimo silnego rynku konsumpcyjnego i wzrostu sprzedaży LFL uważamy, że Jeronimo Martins nie będzie na razie skłonny do zwiększenia liczby otwarć w Polsce znacznie ponad zaplanowane 100 sklepów rocznie. Świadczy o tym rosnąca liczba zamykanych Biedronek, która w 1 kwartale wyniosła 10 i była najwyższa od co najmniej dwóch lat. Może to oznaczać rosnące prawdopodobieństwo nietrafionych otwarć, spowodowanych wzajemną kanibalizację sklepów i nasyceniem rynku - uważają analitycy DM BKO BP.

Zdaniem analityków uzupełnieniem tradycyjnej sprzedaży, mającym na celu dalsze zwiększanie sprzedaży LFL, będzie zapewne uruchomienie e-sklepu Biedronka.

Jeronimo Martins koncentruje się obecnie na zwiększaniu efektywności sklepów, poprzez rozwój akcji promocyjnych, zwiększanie liczby produktów premium w segmencie marek własnych oraz modernizację wyglądu sklepów. Strategia ta owocuje silnym przyrostem sprzedaży LFL, który dodatkowo napędzany jest silnym popytem konsumpcyjnym.

- Zannualizowaną kwotę podatku od sprzedaży detalicznej, którą będzie płacić Biedronka szacujemy w br. na 559 mln zł. Jednakże uważamy, że spółka jest w stosunkowo krótkim czasie w stanie zrekompensować sobie koszt tego podatku renegocjując umowy z dostawcami i podnosząc ceny, przerzucając koszt na konsumenta. Dlatego naszym zdaniem wpływ podatku na wycenę Jeronimo Martins będzie neutralny - piszą analitycy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • yoyo 2016-08-04 11:23:52

  No to wstawaj z kolan i reaguj.

  Każdy chodzi do sklepu tak jak lubi.

  Ja tam kupuję w Biedronce i Lidlu i mam przynajmniej pewność, że chłodnictwo działa i nie jest wyłączane na noc.

 • fairplay 2016-07-30 23:30:04

  CZY NIKT NIE WIDZI, ŻE WYNIKI BIEDRONKI SĄ NAPĘDZANE JEDYNIE PRZEZ D U M P I N G !!!!!  OTWÓRZCIE OCZY  przez ten D U M P I N G każda firma ma problemy z rentownością biznesu (od tradycji, przez dystrybutorów, sieci do producentów)!!  SUGERUJĘ WSTAĆ Z KOLAN I ZACZĄĆ REAGOWAĆ NA D U M P I N G!!!!!

 • Miód 2016-07-29 16:19:33

  Te jak to okreslilas "bydlo" przynosi kase na Twoja wyplate... To jeden z powodow dla ktorych nie warto tak mowic o ludziach.  Ps. Tez tam pracuje :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane