PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy: Biedronka w II kwartale zaskoczy pozytywnym wzrostem sprzedaży LfL

Autor: dlahandlu.pl 27 czerwca 2016 11:50

Analitycy: Biedronka w II kwartale zaskoczy pozytywnym wzrostem sprzedaży LfL Fot. PTWP

Analitycy Banku Haitong jako główne tendencje kształtujące sytuację branży handlowej w najbliższym czasie wskazują: podatek od sprzedaży detalicznej, planowany wzrost płacy minimalnej, potencjalne wprowadzenie zakazu handlu w niedziele, nową regulację relacji sieci - dostawcy w projekcie ustawy o nieuczciwych praktykach handlowych. Z drugiej strony z branży płyną pozytywne sygnały dotyczące wzrostów sprzedaży w II kwartale, na co wpływ miała dobra pogoda, wypłaty z tytułu świadczenia rodzinnego 500+ oraz zakupy towarzyszące Euro 2016.

Z tego powodu analitycy uważają, że pomimo potencjalnej presji kosztowej marża EBITDA Biedronki wzrośnie prawdopodobnie o 30pp. w 2016 roku, głównie dzięki wzrostowi sprzedaży LfL na poziomie 6 proc.

Sprzedaży detalicznej żywności w Polsce wzrosła do maja o 5,5% rok do roku, przy inflacji na poziomie 0,5%. Ogólnie branża handlowa jest zadowolona z obecnej sytuacji a program 500+ powinien mieć dalszy pozytywny wpływ na zwiększanie sprzedaży produktów spożywczych. Firmy szacują, że może się to przełożyć na ich 2 proc. wzrost sprzedaży. Konkurencja cenowa i walka promocyjna pozostają silne, jednak zdaniem analityków w Biedronce widać pozytywne efekty rozszerzenia asortymentu i zmiany układu sklepów. Z tego względu analitycy przewidują pozytywne zaskoczenie wysokością wzrostu wskaźnika sprzedaży LfL sieci.  

Analitycy uważają, że Biedronka jest dobrze przygotowana na ewentualne zawirowania prawne związane z podatkiem detalicznym, wzrostem kosztów pracy, wolnymi niedzielami i prawem dotyczącym nieuczciwych praktyk handlowych ze względu na swoją siłę zakupową, pozycję rynkową i stosunkową niską liczbę SKU na półkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  16,86

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane