PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy: Carrefour musi uatrakcyjnić format hipermarketów

Autor: www.dlahandlu.pl za justfood.com 24 stycznia 2014 09:24

Carrefour wdraża plan naprawczy i notuje pierwsze efekty tych działań wykazując poprawę sprzedaży. Jednak w czwartym kwartale ub.r. wyniki z rodzimego rynku były nadal poniżej oczekiwań. Zdaniem analityków Carrefour powinien uatrakcyjnić format hipermarketów.

Jak już informowaliśmy, sprzedaż Grupy Carrefour w 2013 roku wyniosła 84,3 mld euro (wzrost organiczny o 2,3 proc. wyłączając paliwa). W IV kw. 2013 r. sprzedaż Carrefoura ukształtowała się na poziomie 22,2 mld euro. W samej Francji było to 10,6 mld euro, co oznacza wzrost o 2 proc. (39,7 mld euro w całym 2013 r., wzrost o 1 proc.).

We Francji Carrefour odnotował wzrost sprzedaży we wszystkich formatach. Zdaniem władz spółki to dowód na to, ze jej działania przynoszą wymierne efekty. Carrefour zainwestował w rozwój wielokanałowej oferty na rodzimym rynku i otwierał kolejne sklepy convenience.

Hipermarkety jako format przeżywają obecnie trudności - od kilku lat notują spadki sprzedaży, co jest związane z rosnącą tendencją do robienia mniejszych zakupów blisko domu oraz zwiększajacą się popularnością zakupów online. Carrefour zareagował na te zjawiska obniżając ceny oraz umacniając pozycję produktów marki własnej. Mimo to wyniki za IV kwartał na rodzimym rynku, choć odnotowano wzrost, rozminęły się z oczekiwaniami. 

Zarząd podkreśla, że nie zamierza rezygnować z hipermarektów. Jednak analitycy Sanford Bernstein zwracają uwagę, że podjęte działania mogą okazać się niewystarczające, bo ten format przeżywa trudności w większości krajów, w których spółka jest obecna. Zaznaczaja, że sprzedaż Grupy jest silnie uzależniona od wyników we Francji i innych krajach Europy Zachodniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane