Analitycy DM PKO BP: Efekt wprowadzenia podatku będzie podobny do podwyższenia VAT na żywność

Autor: DM PKO BP, dlahandlu.pl 7 grudnia 2015 11:42

Ewentualne wprowadzenie podatku obrotowego w wysokości nawet 2% nie wpłynie w długim terminie na rentowność detalistów. Ponieważ podatek będzie dotyczył większości handlu detalicznego, koszt podatku zostanie z czasem wliczony w cenę produktu i przerzucony na konsumenta i producenta. Zatem ostateczny efekt wprowadzenia podatku będzie podobny do podwyższenia podatku VAT na żywność - piszę analitycy DM PKO BP.

- Sądzimy też, że ewentualna podwyżka cen nie wpłynie znacząco negatywnie na poziom sprzedaży w sklepach wielkopowierzchniowych, dlatego że od dłuższego już czasu detaliści specjalizują się w poza cenowych metodach przyciągania klientów, stosując szereg akcji marketingowych i wdrażając innowacyjność produktową - uważają specjaliści z DM PKO BP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • klient 2015-12-08 10:40:00

    analogicznie, obniżenie np podatku dochodowego nie wpłynie na rentowność sieci ponieważ przerzuca one dodatkowy zysk na klientów i obniżą swoje marże. Po wygłoszeniu takiej kretyńskiej analizy cały dział debili do zwolnienia.

  • Iza 2015-12-07 13:53:28

    Ja i tak mało co kupuję w sklepach. Przeważnie w hurcie i przywożę co tańsze z Niemiec . A jest tego sporo. Za drogo teraz w polskich sklepach ,obserwuję ceny. Poradzę sobie. Masło irlandzkie przywożę z Niemiec (kostki 250 g w cenie 0,99Euro do 1,19 Euro. )i wiele innych artykułów .

  • observator 2015-12-07 13:51:31

    może jeszcze warto dokładnie skontrolować czy ich koszty są naprawdę uzasadnione. Pieniądze wyprowadzają od dawna tylko trzeba sprawdzić na jakiej podstawie...

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane