PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy: Eurocash będzie przejmował. Czy skusi się na Makro, a może Lekkerland?

Autor: Parkiet 21 września 2013 12:41

Analitycy: Eurocash będzie przejmował. Czy skusi się na Makro, a może Lekkerland?

Eurocash chce powalczyć o palmę pierwszeństwa w całej branży handlowej. Aby tak się stało nłezbędne będą przejęcia - przyznają analitycy na łamach "Parkietu".


Analitycy twierdzą, że Eurocash w przyszłym roku będzie przejmować. Wtedy już praktycznie spłaci dług zaciągnięty na przejęcie Tradisu. Zresztą już teraz zadłużenie grupy jest na stosunkowo niskim poziomie. Na koniec I półrocza relacja długu netto do EBITDA wynosiła 1,2 wobec ponad 1,6 na koniec 2012 r.
Pojawia się pytanie, kogo ewentualnie spółka mogłaby przejąć. Analitycy przyznają, że wśród największych graczy na krajowym rynku mamy takie podmioty jak m.in. Selgros, czy Makro - ale pytanie, czy w ogóle UOKiK by się na to zgodził. Ich zdaniem Eurocash może poszerzyć swoje pole działania i przejmować również w innych segmentach rynku - czytamy w "Parkiecie".

Analitycy nie wspominają, że na rynku zgodnie z zapowiedziami na sprzedaż wystawiony jest polski oodział sieci Lekkerland. Czy Eurocash może być zainteresowany ich operacjami w Polsce?

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b.prac 2013-09-27 17:42:46

  A Selgros tak ale hale a nie Kadra szczególnie zarząd. Może Eurocash nauczyłby dyscypliny i org. pracy "ich". Przecież do Eyrocash odeszli prawie wszyscy najlepsi a inni zostali wykończeni za długoletnią pracę!!!

 • Ekspert 2013-09-24 00:59:33

  Makro nie stanowiłoby dla Eurocash żadnej wartości dodanej.... Biznes Cash and Carry w formacie prowadzonym przez Makro (olbrzymie hale w centrach dużych miast) nie ma przyszłości, a Makro nie jest właścicielem zajmowanych przez siebie nieruchomości (kupił je kilka lat temu amerykański operator na rynku nieruchomości). Jeszcze dwa-trzy lata i ekspansja Eurocash spowoduje, że Makro wycofa się z Polski. Eurocash powinien kupić BaćPol, a potem Specjał i wtedy sprawa będzie rozstrzygnięta.....

 • Land 2013-09-21 20:06:52

  Lekkerland już oficjalnie wycofuje się z Polski z dniem 31 III 2014r., a w grudniu kończy obsługę ostatnich klientów. W firmie już rozpoczęły się zwolnienia grupowe.

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,06

 • Min

  2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane