Analitycy: Eurocash może mieć trudności z uzyskaniem znaczącego udziału w Emperii

Autor: portalspozywczy.pl 19 października 2010 20:22

- Emperia jest w stanie uruchomić buyback fuzji - uważa Kamil Szlaga, analityk KBC Securities. I wyjaśnia: - Wskaźnik finansowy spółki wynosi obecnie 2,4x, co implikuje, że spółka będzie mieć do dyspozycji około 290 mln zł pochodzących z potencjalnej sprzedaży aktywów i kredytu. Oznacza to, że Eurocash może mieć trudności z uzyskaniem znaczącego udziału w Emperii.

Przypomnijmy, że rzecznik Eurocashu Jan Domański, posiadający 128 akcji Emperii, zaskarżył przyjęte na NWZA uchwały Emperii dotyczące buybacku. Eurocash uważa, że jest ona niezgodna z prawem ze względu na przeznaczenie większych środków na buyback niż na dywidendę (500 mln zł wobec 60 mln zł).
Z drugiej strony wskaźnik finansowy (kapitał własny/dług netto) ogranicza zdolność spółki do skupu akcji o wartości 200 mln zł. Prezes Emperii Artur Kawa oświadczył, że uchwały dotyczące buybacku są zgodne ze standardowymi procedurami, a spółka posiada wystarczający kapitał, aby sfinansować buyback i zamierza w przyszłości generować więcej kapitału.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,61

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane