Analitycy: Kolejne kwartały powinny być lepsze dla Eurocash

Autor: PAP 13 października 2017 12:57

Analitycy Noble Securities, w raporcie z 10 października, wznowili wydawanie rekomendacji dla spółki Eurocash od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 48,1 zł.

Raport wydano przy kursie 37,8 zł, a w piątek około godz. 9.40 za jedną akcję Eurocashu płacono na GPW 38,5 zł.

- Wyniki drugiego kwartału 2017 roku zaburzone zostały jednorazowym wydarzeniem w postaci rezerwy na podatek VAT w wysokości 114 mln zł. Bez tego czynnika na poziomie EBITDA spółka pokazała w drugim kwartale wyniki o 9 proc. lepsze rdr - napisano w raporcie.

Jak oceniają analitycy Noble Securities, ostatnie kwartały przyniosły kumulację negatywnych czynników, takich jak ujemne dynamiki sprzedaży LfL w obszarze cash&carry czy kosztowny rozwój dystrybucji świeżych produktów i nowych formatów. W kolejnych kwartałach będą one coraz mniej negatywnie wpływać na wyniki, a pojawi się pozytywna kontrybucja ze strony działalności detalicznej, która w opinii analityków ma spory potencjał do restrukturyzacji.

Wśród potencjalnych zagrożeń analitycy wymienili presję w obszarze hurtu niezależnego oraz wolniejsze dochodzenie do zakładanej rentowności w obszarze detalu, jak również ograniczenie handlu w niedzielę.

Według prognoz Noble Securities przychody ze sprzedaży spółki w 2017 roku wyniosą 23,46 mld zł, a EBITDA 353 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane