PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy: Kolekcja Heidi Klum umacnia segment odzieżowy w dyskontach

Autor: dlahandlu.pl 19 września 2017 10:20

Analitycy: Kolekcja Heidi Klum umacnia segment odzieżowy w dyskontach fot. Lidl

Sprzedaż kolekcji ubrań w sklepach dyskontowych do 2022 roku wzrośnie o 90,7 proc. – uważają analitycy Globaldata. Ich zdaniem, świadczy o tym powodzenie kolekcji Heidi Klum, którą niedawno zaproponował Lidl.

Zdaniem analityków Globaldata, akcja Lidla toruje drogę do solidnego wzrostu w segmencie non-food proponowanym przez dyskonty.

Przypomnijmy, że 18 września we wszystkich sklepach Lidl ruszyła sprzedaż kolekcji przygotowanej przez znaną modelkę Heidi Klum. Kolekcja „Heidi & The City” miała swoją premierę 7 września br. podczas New York Fashion Week.  

Zdaniem analityków Globaldata, kolekcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym mogą świadczyć kolejki przed sklepami Lidla. Nie brakuje chętnych na kupno ubrań sygnowanych znanym nazwiskiem po przystępnych cenach. Przykład? Kurtka z zamszu kosztuje w Lidlu w Wielkiej Brytanii 49 funtów, podczas gdy konkurencji podobny produkt proponują za 80 funtów.

Jak więc możliwe, że sprzedaż kolekcji w ogóle się Lidlowi opłaca? – zastanawiają się analitycy Globaldata. Ich zdaniem, fakt, iż kolekcja weszła do wszystkich sklepów Lidla w Europie buduje efekt skali i powoduje, że ilość rekompensuje niskie marże.

Zdaniem analityków Globaldata, wejście sieci dyskontowych w segment ubrań może być zagrożeniem dla tradycyjnych sklepów z odieżą. Na razie będzie ono niewielkie, dopóki kolekcje w dyskontach nie zyskają zaufania konsumentów, co spowoduje odczuwalny wzrost sprzedaży. Biorąc jednak pod uwagę, że w 2017 roku 60 proc. konsumentów w Wielkiej Brytanii robi zakupy w dyskontach, potencjał do rozwoju segmentu ubraniowego w tych sieciach jest znaczący.

Przeczytaj także:

Kolekcja Heidi Klum dla Lidla na Nowojorskim Tygodniu Mody

Sprzedaż ubrań zaprojektowanych przez Heidi Klum dla Lidla ruszy 18 września

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane