PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy liczą na 4,5 mld zł przychodów Eurocashu

www.portalspozywczy.pl 13 lutego 2015 10:40

Sytuacja na rynku FMCG jest obecnie ciężka. Spółki zmagają się z deflacją, a do tego dochodzi stagnacja wolumenu dóbr kupowanych przez klientów. W najbliższym ciężko oczekiwać odwrócenia tendencji, na co wskazują podmioty z branży. Eurocash upatruje szans w konsolidacji rynku - oceniają analitycy Domu Maklerskiego BDM.

- Wiele podmiotów wskazuje również na wojnę cenową. Eurocash upatruje szans w konsolidacji rynku. W '14 przejął sieć Rogala, a w wynikach '15 będą widoczne przychody z Inmedio, Kolportera oraz w małym stopniu z internetowego sklepu Frisco. Spółka ma również ekspansję sklepów z sieci Delikatesy Centrum - piszą analitycy DM BDM w raporcie na temat prognoz wyników firm giełdowych.

Według założeń analityków DM BDM IV kw. 2014 roku powinien okazać się najlepszym okresem dla grupy Eurocash w roku, co w dużej mierze będzie wynikało ze wzrostu grupy.

- Spodziewamy się, że Eurocash osiągnie 4,5 mld zł przychodów, osiągając jednocześnie 11,0 proc. marży brutto ze sprzedaży. Wynik EBITDA może wynieść 147,2 mln zł, a na poziomie netto można się spodziewać 84,1 mln zł zysku (rentowność 1,9 proc.) - czytamy w raporcie.

- W kolejnych kwartałach oczekujemy wzrostu przychodów, co przede wszystkim będzie skutkiem przeprowadzonych akwizycji (Inmedio, Rogala) oraz rozpoczęcia współpracy z Kolporterem (Eurocash dostał we wrześniu zgodę UOKiK na przejęcie 11 hurtowni Kolportera), która ma generować ok. 2,5-3,0 mld zł rocznie przychodów - piszą analitycy DM BDM.

- Nie oczekujemy natomiast znaczącej poprawy marż, co w dużej mierze wynika z trudnej sytuacji branży (duża konkurencja ze strony drobnych sklepikarzy i Żabki). Podsumowując, liczymy że Eurocash może w ‘15 wygenerować ok. 20,5 mld zł przychodów, 495,8 mln zł EBITDA oraz 257,5 mln zł zysku netto - dodają.

Eurocash opublikuje swoje skonsolidowane wyniki za IV kw. 2014 roku 26 lutego 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane