Analitycy negatywnie oceniają wyniki Eurocashu

Autor: PAP 28 sierpnia 2013 10:56

Eurocash pokazał lepsze od oczekiwań wyniki za drugi kwartał i kwadrans po starcie środowej sesji kurs akcji spółki rośnie o ponad 6,5 proc. Zdaniem analityków z raportu za drugi kwartał pozytywnie można ocenić przepływy operacyjne spółki, słabo wypadła natomiast sprzedaż i wyniki Tradisu.

Wyniki Eurocashu były zgodne z oczekiwaniami rynku na poziomie EBITDA, na poziomie netto były lepsze. To co zaskoczyło i może się podobać to silne przepływy operacyjne, które wyniosły w drugim kwartale 268 mln zł, czyli 2,4 - krotności kwartalnej EBITDA, głównie dzięki wydłużaniu termonów płatności zobowiązań. Sprzedaż należy ocenić słabo. Była one płaska rdr, została dotknięta spowolnieniem gospodarczym. Znacznie spadały porównywalne wyniki w segmentach C&C (3,8 proc.), po korekcie o klientów C&C przejętych od Tradisa spadek ten zwolnił do 1 proc. O 3,2 proc. niższa była sprzedaż porównywalna w Delikatesach Centrum, a to duże obciążenie dla kosztów. Te dwa segmenty generują 1,5 mld zł na całkowite przychody w okolicach 3,2 mld, więc jest to duża część biznesu - komentuje Tomasz Sokołowski z DM BZ WBK.

Jak dodaje, spółka odnotowała duże spowolnienie w dystrybucji alkoholu: 11 proc. na minusie. - Perspektywa tego rynku jest niewzrostowa. To rynek dojrzały. Duży minus w Tradise - jest to efekt przeniesienia C&C do segmentu cash and carry, ale też koniunktura nie pomagała. Perspektywy tutaj jednak są nie najgorsze; można założyć że gorzej niż w II kw. nie będzie. Wyniki są lepsze od moich oczekiwań, ja spodziewałem się wyższych kosztów restrukturyzacji Tradisu. Jak dla mnie wyniki lekko pozytywne, ale całe półrocze należy ocenić słabo. Przepływy gotówkowe mogą się podobać.
Konsensus prognoz wyników spółki na cały rok jest ambitny - mówi Sokołowski.

Eurocash podał wyniki za drugi kwartał w środę przed sesją. Zysk netto grupy Eurocash, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, w drugim kwartale 2013 roku wyniósł 61,05 mln zł - poinformowała spółka w raporcie. Konsensus PAP zakładał 54,3 mln zł zysku. Zysk operacyjny grupy Eurocash w II kwartale wyniósł 84,3 mln zł. Analitycy spodziewali się zysku operacyjnego na poziomie 79,4 mln zł. EBITDA wyniosła 112,7 mln zł wobec konsensusu na poziomie 106,8 mln zł. Przychody grupy Eurocash wyniosły w tym okresie 4,199 mld zł. wobec spodziewanych przez analityków 4,362 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane