PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy o projektach handlowych spółki PA Nova

Autor: DM BDM 16 czerwca 2015 13:50

PA Nova S.A. pokazała, że znajduje się w trendzie odbudowy wyników i jego utrzymania spodziewamy się w kolejnych latach. Dużą wartość dodaną dostrzegamy w realizowanych obiektach własnych, ze szczególnym wskazaniem na galerię Galena. Spodziewamy się, że po jej otwarciu w IV kw.br. i zoptymalizowaniu obłożenia, obiekt będzie generował ok. 13-14 mln zł przychodów netto rocznie - czytamy w raporcie analitycznym DM BDM S.A.

W przyszłym roku może dojść do sprzedaży galerii Sanowa w Przemyślu, co powinno
pozwolić na wygenerowanie ok. 100 mln zł wolnej gotówki i oczekujemy, że zostanie ona wypłacona w 60-70% w formie dywidendy (ok. 7 zł/akcję; nie uwzględniamy tego w modelu). Obecny rok jest również ostatnim, w którym ponoszone nakłady inwestycyjne będą  tak wysokie - uważają analitycy DM BDM.

Zakładamy, że po oddaniu do użytku planowanych projektów (Galena, parki handlowe w Krośnie, Kamiennej Górze, Sosnowcu, hala produkcyjna w Wilkowicach), strumień dywidendy będzie mógł zostać zwiększony. Wskazujemy także na bardzo duże dyskonto PA Nova względem krajowych deweloperów komercyjnych. Sądzimy, że powinno się ono zmniejszyć po sprzedaży obiektu w
Przemyślu - czytamy w raporcie.

Spółka skupia swoje działania na ukończeniu budowy galerii Galena w Jaworznie, która
ma być otwarta 20 listopada br.i będzie największym obiektem w portfolio PA Nova. Dotychczas spółka podpisała umowy najmu na ok. 70-75 proc. ze sztandarowymi najemcami i prowadzi rozmowy z mniejszymi najemcami (spodziewamy się, że w momencie otwarcia inwestycja będzie
skomercjalizowana w ponad 90%). Deweloper szuka swojej szansy także w inwestycjach o mniejszym formacie i jeszcze w 2015 ma oddać do użytku kolejne dwa parki handlowe (Krosno, Kamienna Góra) oraz halę produkcyjną w Wilkowicach. W przyszłym roku zakończone mają zostać prace nad obiektem w Sosnowcu. Pozwoliłoby to na wzrost łącznej powierzchni handlowej do ok. 115 tys. mkw. i istotny wzrost udziału przychodów z najmu w strukturze grupy (do ok. 40 proc. w 2016) - uważają analitycy DM BDM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane