PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy pozytywnie oceniają wyniki Emperii, nieruchomości wyceniają na 234 mln zł

Autor: KBC Securities, www.dlahandlu.pl 1 marca 2012 11:13

Pomimo problemów w sprzedaży działalności detalicznej i obniżenia naszych szacunków EV dla tych aktywów do 680 mln zł podchodzimy do Emperii pozytywnie. Rynek wydaje się liczyć na taki rozwój wypadków, gdzie i działalność detaliczna i nieruchomości pozostają w grupie, ale my mamy więcej optymizmu - uważają analitycy KBC Securities.

- Oczekujemy, że Emperia zakończy sprzedaż aktywów detalicznych do końca II kwartału br., a nieruchomości pozbędzie się do końca roku. Zakładamy, że w latach 2012-2013 kapitał spółki trafi do akcjonariuszy. W oparciu o SOTP i metodę likwidacji wyceniamy 1 akcję spółki na 121,7 zł, co implikuje 14proc. potencjału wzrostu. Podtrzymujemy rekomendację Kupuj - piszą analitycy.

Nieruchomości Emperii analitycy wycenili na 234 mln zł (15 zł na akcję) wykorzystując NOI i stopę kapitalizacji. Założono, że ta część biznesu spółki zostanie sprzedana do końca br., zgodnie z prognozą. Jednakże finansowy kryzys może spowodować opóźnienie transakcji. - Ponadto dostrzegamy ryzyko spadku wyceny ze względu na możliwe obniżki stawek czynszu i dekompresję stóp kapitalizacji. Oczekujemy, że zyski ze sprzedaży aktywów (części hurtowej, detalicznej i nieruchomości) trafią w latach 2012-2013 do akcjonariuszy - komentują analitycy KBC Securities.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane