PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy: Prognoza Emperii możliwa do zrealizowania

Autor: GPW Infostrefa/www.dlahandlu.pl 26 października 2011 14:08

Zdaniem analityków, spółka przedstawiła pozytywny zestaw informacji, w tym o planowanej wypłacie wysokiej dywidendy zaliczkowej, co powinno być dobrze przyjęte przez rynek.

W ocenie Tomasza Sokołowskiego, analityka DM BZ WBK, prognoza Emperii zawiera pozytywny zestaw informacji i dlatego kurs spółki powinien dziś zwyżkować. Jego zdaniem to kolejny dowód na to, że zarząd ocenia jako realne osiągnięcie 900 mln zł za sprzedaż części detalicznej. Przyszłoroczny wynik jest zdeterminowany przez wartość tej transakcji. Prognoza zakłada też dalszą poprawę operacyjną w dywizji hurtowej co jest ambitne, ale możliwe do osiągnięcia. Jego zdaniem zapowiedziana dywidenda w wysokości 60 mln zł jest wysoka. W prognozie jest też mowa o wysokiej dywidendzie zaliczkowej i jeśli taka będzie jest to atrakcyjne dla akcjonariuszy.

Kamil Szlaga z  KBC Securites uważą, że wiadomość o wysokiej dywidendzie proponowanej na przyszły rok, w wysokości 480 mln zł implikuje wysoki yield z dywidendy. Jego zdaniem z komunikatu wynika, że segment nieruchomościowy zostanie sprzedany i Emperia skupi się na działalności hurtowej, co jest dobrym posunięciem.

Emperia Holding przedstawiła prognozy finansowe na lata 2011-2012, zgodnie z którymi w 2011 r. uzyska 92,3 mln zł zysku netto, 128,5 mln zł zysku operacyjnego oraz ponad 5,3 mld zł przychodów. Rok później zysk netto sięgnie 926 mln zł, EBIT wyniesie 141,4 mln zł, a przychody osiągną 4,89 mld zł.

Prognoza nie uwzględnia wyników spółek, w których posiadane przez Emperię Holding udziały zostały przeznaczone do sprzedaży, czyli Stokrotki, Maro-Marketów oraz Społem Tychy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane