PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy prognozują 45,2 mln zł zysku Eurocashu

Autor: www.dlahandlu.pl 21 sierpnia 2012 10:44

24 sierpnia Eurocash opublikuje wyniki finansowe za II kw. br. Zdaniem analityków KBC Securities spółka osiągnie 45,2 mln zł zysku netto (+28% r/r), pod wpływem organicznego wzrostu oraz konsolidacji spółki Tradis, która nie była konsolidowana w okresie bazowym. - Oczekujemy, że odmiennie niż w poprzednim kwartale skonsolidowana marża EBITDA obniży się, o 9 pb r/r, pod wpływem niższych marż realizowanych przez Tradis, mimo wysokiego udziału segmentu cash &carry i Delikatesów Centrum - piszą analitycy.

Przychody w II kw. br. prognozuje się na 4 203,6 mln zł (+64% r/r w ujęciu raportowanym i +8% r/r w ujęciu pro-forma, z uwzględnieniem wyników Tradisu w okresie bazowym).

- Wzrost w ujęciu pro-forma niższy od dynamiki w okresie bazowym (+11% r/r) jest konsekwencją spadku przychodów w segmencie cash &carry w omawianym kwartale, który prawdopodobnie, według naszych szacunków, osiągnął wysoki jednocyfrowy wzrost sprzedaży w porównywalnych sklepach (poniżej 16% r/r w I kw. 2012), pomimo niskiej bazy, ponieważ dopiero w III kw. ub. roku spółka wprowadziła agresywną politykę cenową. Sądzimy, że może to mieć związek z większą konkurencją i presją wywieraną na małe sklepy ze strony nowoczesnych firm detalicznych. Prognozujemy w II kw. br. 20% poprawę przychodów w Delikatesach Centrum w ujęciu rok-do-roku ze względu na jednocyfrowy wzrost sprzedaży w porównywalnych sklepach i uruchomienie nowych sklepów. Natomiast oczekujemy, że - podobnie jak w poprzednim kwartale, przychody delikatesów Centrum zostaną obniżone w okresie bazowym, ponieważ spółka zdecydowała się wycofać sklepy IGA z linii biznesowej. Przychody Tradisu prognozujemy w II kw. br. na 1 400,0 mln zł (+5% r/r,) głównie pod wpływem inflacji - podaje Kamil Szlaga z KBC Securities.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane