PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analitycy prognozują dobre wyniki dla Eurocashu i Almy

Autor: dlahandlu.pl/DM Millennium 26 października 2012 20:00

Analitycy Millennium DM oceniają, że wciąż nie widać negatywnego wpływu spowolnienia gospodarczego na rezultaty spółek branży handlowej. Ich zdaniem, trzeci kwartał tego roku będzie kolejnym, w którym Eurocash osiągnął dużo lepsze wyniki rok do roku, przede wszystkim dzięki integracji przejętego Tradisu.

- Dla segmentu cash & carry przyjmujemy dynamikę przychodów na poziomie 11 proc. rok do roku, dla KDWT 3 proc., natomiast dla Delikatesów Centrum 12 proc. W przypadku Tradisu przyjmujemy przychody wyższe o 6 proc. rok do roku. Marżę brutto zakładamy na poziomie 10,4 proc., czyli o 1,4 p.p. wyższą - oceniają analitycy.
Ich zdaniem, koszty finansowe powinny być istotnie wyższe, w związku ze wzrostem zadłużenia po akwizycji Tradisu. Pomimo to, analitycy uważają, że będzie to kolejny kwartał, w którym Tradis będzie miał wyraźnie pozytywny wpływ na poziom wyniku netto grupy.

Analitycy zwracają uwagę, że trzeci kwartał jest sezonowo najsłabszym okresem dla delikatesów. - W naszej prognozie przyjmujemy wzrost przychodów delikatesów Alma o 11 proc., w pozostałej części segmentu detalicznego spadek o 3 proc. rok do roku, co będzie efektem restrukturyzacji Paradise Group. Natomiast w przypadku Krakchemii - wzrost o 11 proc. rok do roku, co oznacza dynamikę sprzedaży całej spółki na poziomie 9,8 proc. - oceniają analitycy Millennium DM.

Z kolei spółka Empik powinna zwiększyć przychody o 9 proc. rok do roku. Smyk urośnie aż o 17 proc., a szkoły językowe o 13 proc. natomiast segment modowy spadnie o 10 proc., co oznacza łącznie wzrost sprzedaży spółki o 4,1 proc.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane