Analitycy spodziewają się dobrych wyników Tesco

Autor: dlahandlu.pl/cityam.com, express.co.uk 9 kwietnia 2018 12:17

Analitycy spodziewają się dobrych wyników Tesco Fot. Shutterstock.com

Tesco w najbliższą środę przedstawi wyniki wstępne za rok 2017/18. Analitycy ankietowani przez S & P Global Market Intelligence spodziewają się, że zysk przed opodatkowaniem, z wyłączeniem jednorazowych kosztów wyniesie około 1,1 mld funtów - informuje serwis cityam.com.

W poprzednim roku wynik Tesco wyniósł zaledwie 145 mln funtów.

Oczekuje się, że dochody wzrosną do 57,2 mld funtów, co stanowi poprawę w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy wyniosła 55,9 mld funtów.

David Madden, analityk rynku w CMC, częściowo przypisał pozytywne wyniki dobrym rezultatom osiągniętym w okresie świątecznym. - Brytyjski sprzedawca miał rekordowe świąteczne wyprzedaże. Sprzedaż porównywalna wzrosła o 1,9 proc. Wielkiej Brytanii i Irlandii – powiedział.

Dane Kantar pokazały również, że wzrost sprzedaży Tesco w ciągu 12 tygodni do 25 marca wynosił 2,4 procent. To najlepszy wynik wśród czterech największych detalistów w Wielkiej Brytanii.

Jak podaje serwis express.co.uk, poprawa zysku to efekt między innymi lepszej sytuacji rynkowej w segmencie handlu, niższych kosztów spłaty zadłużenia i obniżenia poziomu odpisów, które Tesco musiało dokonać w ciągu roku. 

Oczekuje się, że dyrektor generalny Tesco Dave Lewis zapowie wypłatę dywidendy w wysokości 2 pensów za akcję, co będzie kosztować firmę około 195,4 miliona funtów.

W ubiegłym miesiącu Tesco sfinalizowało przejęcie Bookera za 3,7 mld funtów. Inwestorzy oczekują, że detalista pokaże, w jaki sposób dąży się do połączenia tych dwóch firm.

Analitycy Credit Suisse zauważyli, że przejęcie może stać się "momentem definiującym" dla Tesco, co da mu większą elastyczność w stosunku do wykorzystania gigantycznego zaplecza sklepów. Ostrzegli jednak, że fuzja będzie "trudna, z różnymi klientami, nabywcami i zasobami do zarządzania".

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,36

  • Śr

    3,76

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane