Analitycy: Sprzedaż drogerii Hebe może wynieść 26 mln euro

Autor: www.dlahandlu.pl 3 lipca 2015 10:01

Analitycy: Sprzedaż drogerii Hebe może wynieść 26 mln euro JM przewiduje, że straty Hebe w tym roku ustabilizują się; fot. za karierajm.pl

BESI Grupo Novo Banco prognozuje, że łączna sprzedaż rozwijających się biznesów Jeronimo Martins (Hebe i Ary) w 2 kw. roku wyniesie 55 mln euro. Sieć drogerii Hebe może wygenerować sprzedaż w wysokości 26 mln euro (20 mln euro w 2 kw. 2014 r.).

Analitycy oczekują, że ujemna EBITDA tych dwóch brandów wyniesie 15 mln euro.

Przypomnijmy, na konferencji zorganizowanej przez BESI firma Jeronimo Martins przekazała inwestorom wiadomość o poszerzeniu asortymentu i wpływie nowej oferty komercyjnej na wyniki LfL. Poruszony został również wątek drogeryjny.

Według informacji JM, nowy prezes sieci drogeryjnej Hebe (poprzednio w L’Oréal i Estée Lauder) jest cały czas na etapie udoskonalania formatu i z tego powodu liczba otwarć w tym roku może przekroczyć zaledwie 20 sklepów. JM przewiduje, że straty Hebe w tym roku ustabilizują się. Dla formatu Ara w Kolumbii firma zakłada wzrost strat. Firma chce być pewna, że dostarcza na rynek najlepszy możliwy format zanim przyśpieszy z rozwojem sieci. Jednocześnie zgodnie z zapewnieniami JM nie ma presji czasu, gdyż tradycyjny handel w Kolumbii odpowiada nadal za 80 proc. sprzedaży żywności.  

W pierwszych trzech miesiącach roku Hebe i Ara wygenerowały sprzedaż w wysokości 49 mln euro w porównaniu do 29 mln euro w I kw. 2014 r. Sieć nie podawała wtedy oddzielnych wyników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    27,40

  • Śr

    18,28

  • Min

    12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane