Analitycy: Stokrotka przyspieszy tempo otwarć co spowoduje wzrost przychodów do 2,7 mld zł

Autor: dlahandlu.pl na podstawie DM BDM SA 27 czerwca 2017 10:17

Analitycy DM BDM SA Spodziewają się, że drugi kwartał okaże się bardziej udany niż pierwszy w wykonaniu Emperii. W ujęciu przychodowym liczą na osiągnięcie ok. 674 mln zł przychodów, co oznaczałoby wzrost r/r o 11%. Oczekują również, że dalszej odbudowie będzie ulegała marża brutto (wyniesie 28,9%; poprawa o 1,2 p.p. r/r). Wynik netto powinien być bliski 15,2 mln zł.

Analitycy DM BDM SA podają, że walory Emperii okazały się jednym z lepszych typów z szerokiego sektora handlu. - Przede wszystkim akcentujemy prowadzony proces poszukiwania inwestora strategicznego, który docelowo może zakończyć się wezwaniem na walory grupy. W naszej ocenie pozyskanie podmiotu, który wesprze finansowo segment detaliczny, zwiększy możliwości akwizycyjne i zapewne pozwoli również na szybszy rozwój organiczny. Z optymizmem podchodzimy do ścieżki wynikowej w kolejnych kwartałach. Po słabszym 1Q’17, Stokrotka powróciła do dodatnich odczytów sprzedaży porównywalnej, co w połączeniu ze sprzyjającym otoczeniem makro (trwały powrót inflacji), zakładanym przyspieszeniem otwarć marketów i odbudową pierwszej marży, powinno przełożyć się na wzrost EBITDA (w ’17 szacujemy ponad 114 mln zł; po oczyszczeniu +20% r/r). Głównym ryzykiem dla naszych założeń jest kwestia wzrostu wynagrodzeń, które stanowią 10% przychodów. Warto zauważyć, że grupa posiada aktywa w postaci segmentów nieruchomościowego oraz IT (ich wartość szacujemy odpowiednio na 490-500 mln zł i 40 mln zł). (...)  Spodziewamy się, że 2Q’17 okaże się bardziej udany niż 1Q’17 w wykonaniu Emperii. W ujęciu przychodowym liczymy na osiągnięcie ok. 674 mln zł przychodów, co oznaczałoby wzrost r/r o 11%. Oczekujemy również, że dalszej odbudowie będzie ulegała marża brutto (estymujemy, że wyniesie 28,9%; poprawa o 1,2 p.p. r/r). Na poziomie EBITDA prognozujemy ok. 30,9 mln zł zysku (+22% r/r; po oczyszczeniu o saldo pozostałej działalności operacyjnej + 27% r/r), z kolei wynik netto powinien być bliski 15,2 mln zł. W perspektywie kolejnych kwartałów liczymy na silniejszy powrót pozytywnych tendencji i oczekujemy, że grupa osiągnie w ‘17 ponad 2,7 mld zł obrotów i 114,4 mln zł EBITDA.(...) - czytamy w rekomendacji.

Analitycy liczą, że Stokrotka przyspieszy tempo otwarć, co finalnie powinno pozwolić na wzrost przychodów do 2,7 mld zł w 2017 r. Głównym ryzykiem dla wyników segmentu będzie presja ze strony kosztów wynagrodzeń, która może być niwelowana w obszarach logistyki, marketingu i kosztów centrali. 

Analitycy przyjęli, że liczba placówek wzrośnie w bieżącym roku o ok. 75-80 sklepów, natomiast w ’18 zakładają uruchomienie kolejnych 65-70 obiektów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,89

  • Śr

    1,27

  • Min

    0,87

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane