Analitycy wierzą, że inflacja i wzrost płac mogą pomóc Eurocashowi

Autor: PAP 21 sierpnia 2017 10:54


DM BDM w raporcie z 16 sierpnia podwyższyli rekomendację dla Eurocashu do "akumuluj" z "redukuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 38,2 zł. Analitycy liczą, że II kwartał 2017 r. przyniesie przełamanie negatywnych tendencji i poprawę wyników.

Raport wydano przy kursie 34,6 zł. W poniedziałek ok. 9.45 za papiery firmy płacono 33,76 zł.

Analitycy wskazują, że Eurocash od początku roku był jednym z najgorzej zachowujących się podmiotów z indeksu WIG 20, na co wpływ miały słabsze od oczekiwań wyniki grupy.

"Liczymy jednak, że II kw. '17 przyniesie przełamanie negatywnych tendencji i spółka zaprezentuje przyrost rezultatów (w naszej ocenie może przełożyć się to na poprawę sentymentu rynkowego do akcji podmiotu)" - napisano w raporcie.

Według analityków, spółka powinna być jednym z beneficjentów sprzyjającego otoczenia makro (inflacja, wzrost płac), co - jak zwracają uwagę - jest widoczne po odczytach sprzedażowych w formacie Delikatesów Centrum.

"Oczekujemy również, że konsolidacja Eko Holdingu oraz prowadzone działania optymalizujące w części cash & carry zaczną przynosić powoli widoczne korzyści, co przełoży się na rosnącą EBITDA (w latach 2017-18 oczekujemy odpowiednio 462-524 mln zł)" - napisano w raporcie.

Wśród wyzwań, z którymi będzie musiała zmierzyć się spółka, wymieniają m.in. agresywną rywalizację dyskontów, zmiany strukturalne na rynku czy presję ze strony płac.

"Uważamy jednak, że wachlarz negatywnych czynników jest ograniczony i w dużej mierze uwzględniony w obecnej wycenie grupy" - podsumowują.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane