PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analityk: Audytor wskazał ryzyko związane z przeszacowaniem wartości Bomi

Autor: dlahandlu.pl 30 marca 2011 12:50

- W kontekście ogłoszonych niedawno przez Bomi wyników za 2010 rok, trudno mówić o zaskoczeniu. Sprawdziły się prognozy spółki na ubiegły rok, a jej prezes obiecuje poprawę wyników w bieżącym. Biorąc pod uwagę, że częściowo będzie to pochodzić z rozwiązywania rezerw prawdopodobieństwo realizacji prognozy jest wysokie - mówi w rozmowie z portalem dla handlu.pl Sylwia Jaśkiewicz, analityk Domu Maklerskiego IDM S.A.

- Trzeba pamiętać, że koniunktura w handlu spożywczym od początku roku nie jest sprzyjająca, więc poza zyskiem netto trzeba w Bomi pilnie śledzić strukturę wyników - mówi analityk DM IDM SA.

- Obecny kurs akcji Bomi wynosi 7,12 zł. Nasza wycena jest wyższa (9,5 zł), natomiast chcielibyśmy zobaczyć jakieś efekty restrukturyzacji. Trzeba pamiętać, że istnieje ryzyko odpisów wartości firmy, natomiast, jak rozumiem może to mieć miejsce ewentualnie w raporcie rocznym za kolejny rok, jeśli w ogóle (wartość firmy w księgach to 578 mln zł, a wycena rynkowa Bomi to 280 mln zł) - dodaje Sylwia Jaśkiewicz.

Wczoraj analitycy Millennium DM wydali rekomendację "akumuluj" akcje Bomi, wyznaczając dla nich cenę docelową na 8,40 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • marcin 2011-04-24 16:33:54

    IDM niedawno rekomendował sprzedaż akcji Bomi. IDM jest beznadziejny.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane