PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Analityk Banku Espirito Santo o współpracy Eurocashu z Orlenem

Autor: www.dlahandlu.pl 19 listopada 2014 09:43

Z punktu widzenia grupy Eurocash, dostawa produktów FMCG do stacji benzynowych nie jest czymś nowym, gdyż obecnie takie dostawy są realizowane na materialną skalę przez spółki grupy: Eurocash Gastronomia, Pol Cater czy Tradis. Natomiast sam projekt sklepów Delikatesy Centrum przy stacjach Orlen, którego pilotaż właśnie się rozpoczął, wydaje się ciekawym pomysłem dla Eurocash, z punktu widzenia potencjału do zwiększenia wolumenu dystrybucji do tego klienta (delikatesy Centrum działają w formule twardej franczyzy, a zatem większość dostaw do tych sklepów realizowana jest przez Eurocash) - komentuje serwisowi dlahandlu.pl Maria Mickiewicz, analityk w Banku Espirito Santo.

Myślę że zdecydowanie nie chodzi tu o projekt wizerunkowy, gdyż Delikatesy Centrum są obecnie rozpoznawalną marką, a poszukiwaniem przez Eurocash materialnych motorów wzrostu sprzedaży w kolejnych latach. Oczywiście kluczem do oceny projektu jest potencjał wzrostu sprzedaży ponad obecnie realizowane już przez Eurocash dostawy do stacji benzynowych. PKN Orlen posiada obecnie w Polsce około 1,700 stacji benzynowych, z czego na 1,150 działają już albo Stop Cafe albo Bistro Cafe. Na ten moment jednak za wcześnie na jednoznaczną ocenę, gdyż nie znamy odpowiedzi na wiele pytań, w tym dwa w mojej ocenie najważniejsze: Czy docelowo Orlen chce współpracować z więcej niż jedną siecią czy raczej testuje różne koncepty by ostatecznie wybrać tylko jeden, co pewnie miałoby większy sens z punktu widzenia budowania skali? Jaka byłaby polityka cenowa i asortymentowa sklepów lokalizowanych przy stacjach benzynowych - czy identyczna do obecnie realizowanej w sklepach Delikatesy Centrum czy będą wprowadzane jakieś materialne modyfikacje? - mówi Maria Mickiewicz.

Przypomnijmy, pierwszy sklep Delikatesów Centrum został otwarty na stacji Orlen przy ul. Wyszogrodzkiej 150 w Płocku. Niedawno koncern poinformował o współpracy z Tesco. Pierwszy sklep w tej konwencji został otwarty na ul Bennetta 2 w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Obserwator 2015-06-21 10:01:02

  Orlen da radę sam potrzebuje tylko doświadczonych osob z sieci handlowych a nie z nadań politycznych

 • Polak 2015-06-18 14:35:51

  A może współpraca Orlenu z Społem

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane