PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Analityk: Eurocash nie powinien mieć problemu z uzyskaniem zgody UOKiK na przejęcie

www.portalspozywczy.pl 18 września 2017 17:04

- Biorąc pod uwagę rozmieszczenie geograficzne sklepów Mila, Eurocash nie powinien mieć większych problemów z uzyskaniem zgody UOKiK na zakończenie transakcji - komentuje dla serwisu portalspozywczy.pl Piotr Bogusz, analityk finansowy, Departament Analiz, Dom Maklerski mBanku.

- Przejęcie powinno pozytywnie wpłynąć na wyniki osiągane przez sieć Mila (4,8 mln PLN EBITDA przy 1,49 mld PLN przychodów w 2016 roku) ze względu na zasilenie kapitału obrotowego nowymi środkami, poprawę oferty produktowej oraz zwiększenie efektywności logistyki - dodaje analityk.

Tłumaczy, że dzięki transakcji Eurocash umocnił swoją ekspozycję za centralno-zachodnią część Polski, a w średnim terminie powinien wykazać efekty synergii związane z przejęciem.

- Wartość transakcji to około 23% przychodów z 2016 roku, co wydaje się być relatywnie wysokim wskaźnikiem, jednak biorąc pod uwagę potencjał do poprawy rentowności sieci, wycena wydaje się być uzasadniona - ocenia Piotr Bogusz.

Przypomnijmy, sieć supermarketów Mila zaczęła działać samodzielnie od 17 stycznia 2015 roku. Po 17 latach funkcjonowania w ramach struktur Grupy Polomarket, market-Detal, właściciel Mili postanowił realizować swoje cele biznesowe poza grupą. Na koniec 2016 r. w sieci Mila funkcjonowało 188 placówek. Sprzedaż sieci w 2016 r. wyniosła 1,49 mld zł, a EBITDA wyniosła ok. 4,8 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Stary pies 2017-09-19 15:14:18

  Ciekawe, kiedy UOKiK otworzy oczy? Dlaczego nikt nie widzi prostych zależności? Rentowność po przejęciu Mili pójdzie w górę - racja - bo zapłacą więcej producenci wyciskani jak cytryna przez Eurocash, który tymi przejęciami w konsekwencji ogranicza dostęp do rynku. A jak już wyciśnie się z producentów wszystko to wówczas pójdą szerokim wachlarzem pyszne towary z Portugalii - jak w Biedronce.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane