Analityk: Na debiut sieci Mila na GPW jest jeszcze trochę za wcześnie

www.portalspozywczy.pl 24 marca 2017 13:32

Sieć Dino wchodzi na giełdę. Na debiut giełdowy szykuje się również w 2017 roku sieć handlowa Mila. Czy to jest dla niej dobry czas na taką decyzję? – Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem dla Mili byłoby wstrzymanie się z debiutem giełdowym jeszcze jakiś czas, co da możliwość ugruntowania pozycji i zwiększenia rozpoznawalności sieci Mila na polskim rynku – komentuje dla serwisu portalspozywczy.pl Bartosz Bolecki, starszy analityk handlu detalicznego z firmy PMR.

– Wydaje mi się, że na debiut sieci Mila na GPW jest jeszcze trochę za wcześnie. Sieć supermarketów Dino, która w najbliższym czasie zadebiutuje na warszawskim parkiecie, przez ostatnie kilka lat rozwijała się w tempie ok. 100 otwarć rocznie, a jej przychody rosły o co najmniej 20 proc. rok do roku. To wszystko sprawia, że jej akcje mogą być atrakcyjne w oczach inwestorów indywidualnych. Mimo to, na debiut giełdowy Dino zdecydowało się i tak tylko po to, by umożliwić jednemu z właścicieli (Enterprise Investors, właściciel 49 proc. udziałów w Dino) spieniężenie swoich udziałów – komentuje dla serwisu portalspozywczy.pl Bartosz Bolecki starszy analityk handlu detalicznego z firmy PMR. 

– W przypadku sieci Mila sytuacja wygląda inaczej – sieć obecna jest na polskim rynku od zaledwie dwóch lat, w tym czasie nie udało jej się zrealizować planów ekspansji (planowała otwierać po 30 sklepów rocznie, otworzyła 19 w ciągu dwóch lat), a jej przychody w ubiegłym roku wzrosły o 5 proc., wynik nieporównywalny do osiąganych przez Dino – tłumaczy analityk.

– Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem dla Mili, byłoby wstrzymanie się z debiutem giełdowym jeszcze jakiś czas, co pozwoli na przekonanie się, jak wypadnie debiut i notowania Dino, a także da możliwość ugruntowania pozycji i zwiększenia rozpoznawalności sieci Mila na polskim rynku – dodaje.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Finans 2017-03-24 19:00:26

  Między Dino a Milą różnica polega na tym że w Dino jest Fundusz który szuka sposobu na wyjście z inwestycji, a w Mili szuka się gotówki aby przetrwać.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,69

 • Śr

  2,79

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane