PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Analityk: Pozyskanie Żabki to dla Tesco i Carrefoura szansa na nową skalę działania

Autor: portalspozywczy.pl 17 grudnia 2010 07:29

- Miejsce w segmencie hipermarketów jest praktycznie wyczerpane, jest jeszcze w mniejszych formatach, w których już obie firmy działają, ale inwestycja w Żabkę byłaby dla obu operatorów ucieczka do przodu - mówi Krzysztof Badowski, partner zarządzający w firmie doradczej Roland Berger, komentując ostatnie doniesienia o zainteresowaniu Carrefoura i Tesco siecią Żabka.

Jak zaznacza Krzysztof Badowski trudno jest w tej chwili mówić o szczegółach technicznych takiej transakcji, jak również o samym zainteresowaniu Tesco czy Carrefoura. Jednak według eksperta w punktu widzenia walki konkurencyjnej jest to mocny krok do przodu.

- Trzeba pamiętać o tym, że walka pomiędzy detalistami przenosi się do coraz mniejszych formatów. Wspomniane Carrefour i Tesco zarówno światowo, jak i w Polsce operują już w kilku formatach. I należy oczekiwać, ze strategie oparte na multiformatowosci będą bardzo zauważalnym trendem w przyszłości naszego detalu - tłumaczy przedstawiciel firmy Roland Berger.

- Dlatego zarówno z punktu widzenia gracza francuskiego, jak i gracza brytyjskiego taki „ruch wyprzedzający" ma duży sens biznesowy. Miejsce w segmencie hipermarketowym jest praktycznie wyczerpane, jest jeszcze miejsce w mniejszych formatach, w których już obie firmy działają, ale inwestycja w Żabkę byłaby dla obu operatorów ucieczka do przodu. Z implikacjami strategicznymi - czyli uzyskaniem wiodącej pozycji w formacie convenience oraz operacyjnymi - czyli uzyskanie dodatkowej skali w działaniu - wyjaśnia Krzysztof Badowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • sprawiedliwy 2010-12-18 09:17:43

  Wszystko to nie ma sensu. Budowanie i utrzymanie sklepów oparte na ajentach. Ajent nie jest w stanie tego biznesy ciągnąć. Wyliczenia właściciela sieci Żabka tego dowodzą. Po opłaceniu kosztów przedsiębiorca -ajent zarabia grosze!! Dosłownie grosze! Na szkoleniach żabka prezentuje rozliczenie koszty/zyski. I sama przyznaje że nie ma z tego interesu pieniędzy! To jakim prawem proponuje współpracę na tych zasadach! Tym powinien zająć się prokurator! Przestępstwo polega na świadomym wprowadzaniu w błąd przedsiębiorcy proponując mu podpisanie umowy współprac.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane