Analityk wyliczył, ilu użytkowników może mieć Amazon Prime

Autor: dlahandlu.pl 14 lutego 2017 13:06

Według ostatniego sprawozdania finansowego Amazona, spółka generuje w przybliżeniu 6,4 mld dolarów sprzedaży z serwisów subskrypcyjnych, które obejmują dochody ze wszystkich usług subskrypcyjnych, takich jak program Prime, audiobooki, e-książki, serwisy video i serwisy muzyczne.

Na podstawie tych danych, analityk Morgan Stanley Brian Nowak obliczył, że dochody Amazona przekładają się na około 65 milionów użytkowników programy Prime na całym świecie. Spółka nigdy nie ujawniła liczby subskrybentów tego programu.

Nowak swoje wyliczenia oparł na założeniu, że 90 proc. przychodów ze sprzedaży detalicznej subskrypcji Amazona pochodziła właśnie z Prime. Analityk wyliczył również średnią cenę rocznej subskrypcji na 88 dolarów na użytkownika dla każdego abonamentu (Prime kosztuje 99 dolarów w Stanach Zjednoczonych, ale jest tańszy w innych krajach, takich jak Japonia i Wielka Brytania).

Premier jest jednym z najważniejszych elementów działalności firmy Amazon, ponieważ członkowie programu spędzają więcej czasu na platformie handlowej Amazona. Ostatnie badania przeprowadzone przez Morgan Stanley wykazały, że około 40 proc. członków Amazon Prime wydaje ponad 1000 dolarów rocznie na produkty i usługi Amazona. Wśród niezrzeszonych klientów jedynie 8 proc. dokonuje zakupów na tę kwotę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,69

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane