PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Analityk: Zbyt szerokie podejście do zakresu działalności powodem trudności EM&F

Autor: wyborcza.biz 29 stycznia 2015 09:28

Od stycznia 2014 r. Empik Media & Fashion stracił na giełdzie 76 proc. Aby przetrwać na rynku, firma dostała 100 mln zł pożyczki od właściciela - podaje wyborcza.biz

Zdaniem analityka finansowego Romana Przasnyskiego, EM&F przeżywa trudności finansowe już od trzech-czterech lat. Powodem kryzysu jest zbyt szerokie podejście do zakresu działalności.

Nieoficjalnie pojawiały się informacje o konflikcie między częścią właścicieli - funduszem inwestycyjnym Penta - a rodziną spadkobierców założyciela Empiku. Obecnie fundusze inwestycyjne Penta i Eastbridge mają ponad 76 proc. udziałów w EM&F. - Wzrosło zadłużenie. Inwestycje w nowe biznesy nie przełożyły się na wzrost sprzedaży. Albo sprzedaż rosła minimalnie, albo nawet spadała - mówi w rozmowie z gazeta.pl Przasnyski.

Do tego spółka od lat traci na giełdzie. W ostatnim roku jej akcje potaniały o 76 proc. Zarząd nie chciał komentować notowań giełdowych EM&F.

"Sytuacja Grupy EM&F, jak i jej spółek zależnych jest stabilna, co potwierdza z sukcesem zakończony proces refinansowania zadłużenia EM&F, o którym Grupa szeroko informowała rynek / opinię publiczną w końcem listopada 2014 roku. Grupa EM&F uzyskała stabilne finansowanie na najbliższe 3 lata. Grupa skupi się na skutecznej realizacji strategii dalszego rozwoju kluczowych spółek portfelowych oraz budowaniu wartości dla akcjonariuszy. Głównym celem będzie dalsze rozwijanie sprzedaży wielokanałowej (tj. zarówno poprzez tradycyjne sklepy, jak i online).Grupa skoncentruje się także na wzroście rentowności i utrzymaniu wysokiego poziomu konwersji gotówki w ramach kluczowych aktywów Grupy EM&F, jak również zachowaniu odpowiedniej równowagi pomiędzy ich rozwojem a poziomem zadłużenia Grupy".- komentuje biuro prasowe Grupy EM&F.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane