Andrzej Gantner na VIII FRSiH: Podatek od sieci może uderzyć w dostawców i konsumentów

www.portalspozywczy.pl 4 listopada 2015 18:00

Andrzej Gantner na VIII FRSiH: Podatek od sieci może uderzyć w dostawców i konsumentów Andrzej Gantner, dyrektor Generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności. Fot. Paweł Pawłowski

Zdaniem Andrzej Gantnera, dyrektora generalnego Polskiej Federacji Producentów Żywności, podatek od sieci handlowych może uderzyć w dostawców oraz konsumentów. - Podatek obrotowy to czysta strata. Wszyscy przedsiębiorcy chcą sobie taką stratę powetować – przekonywał Gantner w trakcie debaty „Rynek wewnętrzny – główne obszary i potencjały wzrostu sektora FMCG. Inwestycje i finanse” podczas VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

W przekonaniu Andrzeja Gantnera potencjalnym źródłem rekompensaty dla sieci handlowych może być przełożenie nowych obciążeń na dostawców, a także na konsumentów. Co więcej sieci mogą chcieć zarobić na całej sytuacji.

Prawdopodobnym jest, że podatek dotknie także konsumentów. Wydawać by się mogło, że przy obecnej konkurencji rynkowej firmy nie będą się decydowały na podnoszenie cen. Faktycznie jednak w opinii Andrzeja Gantnera może być zupełnie inaczej.

- Podniesienie 1-2 proc. cen żywności jest prawie niezauważalne dla konsumentów. Jeżeli wszyscy podniosą cenę, to nie ma tu mowy o konkurenci – mówił Gantner.

- Finalnie najwięcej zapłacą te podmioty, które są najmniejsze. Zapłacą również sami konsumenci. Może się okazać, że 2 proc. podatek faktycznie zostanie odprowadzony, ale w żaden sposób nie ułatwi nic małym firmom. Dodatkowo dostawcy, którzy już działają na niskich marżach, mogą nie dać rady – przekonywał Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności

Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • HIP 2015-11-05 16:34:33

  JESTEŚ POLAKIEM TO PŁAĆ GOŚCIE TO OŚCIE

 • KILER 2015-11-05 16:21:59

  DLATEGO ŻE W TYM KRAJU NIEMA GOSPODARZA ŻEBY ZADBAĆ O PAŃSTWO

 • Mirka były najemca Galeri 2015-11-05 15:57:00

  Witam.

  Bardzo się dziwię , że do tego czasu " obcy " nie płacili podatku w Naszym Kraju. My POLACY musimy płacić a oni się z nas śmieją!!!!!

  Tylu Polskich przedsiębiorców padło a ci siedzą w Polsce i mają wszystko gdzieś !!!!!

  Czas najwyższy zabrać się za nich !!!!’

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  3,02

 • Min

  2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane