Andrzej Lewiński: Wielkie formaty hipermarketowe odejdą do lamusa

Autor: dlahandlu.pl 12 marca 2012 14:04

Andrzej Lewiński: Wielkie formaty hipermarketowe odejdą do lamusa

Dzisiejsze podziały na handel nowoczesny i tradycyjny przestają się liczyć. Prawdziwa linia podziału podział biegnie między sklepami internetowymi i resztą. I to e-sklepy wyjdą z tej walki zwycięsko, bo taki jest kierunek postępu. Wielkie sieci hipermarketowe przejdą do lamusa jako forma handlu. Zastąpią je sklepy, działające w sieci - prognozuje Andrzej Lewiński, zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

W opinii Andrzeja Lewińskiego, wyrażonej podczas konferencji Bezpieczny e-sklep, sferę e-handlu czeka rewolucja, która będzie dotyczyła bezpieczeństwa klienta w czasie zakupów w sieci. - Na poziomie europejskim przygotowywana jest dyrektywa dotycząca ochrony danych osobowych, która zmieni podejście do ochrony danych wrażliwych na bardziej restrykcyjne.

W opinii zastępcy GIODO konsumenci muszą być świadomi swoich praw, dotyczących bezpieczeństwa w sieci, a sklepy muszą te normy spełniać. - Nie chodzi tu tylko o rejestrację zbiorów danych osobowych, ale także o ich profilowanie i wykorzystywanie. Sklepy chcą wiedzieć o klientach jak najwięcej, dlatego tak ważne jest zaznaczenie dla jakich celów baza danych klientów jest tworzona. Zmiana jej przeznaczenia powoduje bowiem obowiązek informacyjny po stronie sklepu. To pozwala na ograniczenie dowolności wykorzystywania informacji o klientach - zaznaczył Andrzej Lewiński.

Jego zdaniem wkrótce nowym kryterium oceny sklepu przez konsumenta stanie się, czy zapewnia on odpowiednie bezpieczeństwo danych klientom.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2012-03-13 14:31:36

  Bez przesady. Jeśli cena produktu będzie niższa w e-sklepie kupię ten produkt w internecie, jeśli będzie tańszy w hipermarkecie czy na targu kupię tam .

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,69

 • Śr

  6,18

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane