PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Anna Grabowska nie pracuje już w Tesco. Sieć podaje nowy skład zarządu

Autor: dlahandlu.pl 26 sierpnia 2015 13:58

Anna Grabowska nie pracuje już w Tesco. Sieć podaje nowy skład zarządu Anna Grabowska postanowiła kontynuować karierę poza strukturami Tesco Polska, fot. Żelazna Studio

Tesco Polska potwierdziło zmiany w zarządzie firmy. Wynikają one ze stworzenia jednego zespołu zarządzającego dla rynków w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Anna Grabowska, dotychczasowa wiceprezes zarządu i dyrektor zakupu ds. produktów - zywność, postanowiła kontynuować karierę poza strukturami Tesco Polska.

Zespołem zarządzającym kieruje David Morris, który równocześnie piastuje stanowisko prezesa zarządu Tesco Polska.
Aktualnie w Zarządzie Tesco Polska, na stanowisku wiceprezesa Zarządu, zasiadają: Jamie Walker, dyrektor ds. Produktów na Europę Środkową, który koordynuje całość procesów handlowych oraz związanych z tworzeniem i wprowadzaniem na rynek produktów; Wojciech Wieroński, dyrektor Finansowy na Europę Środkową, który odpowiada za całość procesów finansowych w regionie; Adam Manikowski, dyrektor Zarządzający Tesco Polska, odpowiadający za całość procesów operacyjnych i sprzedażowych; Czesław Grzesiak, dyrektor działu prawnego Tesco Polska, który odpowiada za procesy prawne i ład korporacyjny.

W marcu br. Tesco ogłosiło powstanie nowej jednostki biznesowej – obejmującej cztery rynki – co pomaga firmie usprawnić działania operacyjne i lepiej reagować na aktualne potrzeby klientów. W każdym z krajów, w tym także w Polsce, działają lokalne biura, koordynujące i wspierające pracę sklepów. Jak informowało biurowe prasowe sieci w dziale inwestycji ograniczono zatrudnienie o 34 osoby.

Tesco Polska ma obecnie ponad 440 sklepów od hipermarketów po osiedlowe supermarkety. W otatnim czasie sieć informowała o zamknięciu 6 supermarketów w Polsce, w których kończyły się umowy najmu.

Firma zatrudnia ok. 28 tys. osób i oferuje produkty ponad 1500 polskich dostawców. Co tydzień sklepy Tesco odwiedza ponad 5 milionów klientów, zaś w zasięgu internetowej usługi Tesco Ezakupy jest 13,5 mln klientów.


Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Karol 2015-08-27 07:20:16

  Zamknąć te gówno,szczury uciekają pierwsze z pokładu

 • jk 2015-08-26 16:35:44

  A wiec cos jest chyba na rzeczy z tymi ostatnimi informacjami, ze w Tesco szykują się duże zmiany. Odejscie w ciągu kilku tygodni prezesa i wiceprezeski, czyli dwóch glownych osob w sieci potwierdza, ze Anglicy jednak wyprowadzają swoje struktury z Polski. Ciekawe komu będą chcieli odsprzedać hipery?

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane