Anna Opala przechodzi z Groupon Polska do Merlin Group. Będzie dyrektorem handlowym

Autor: dlahandlu.pl 23 marca 2017 09:22

W Merlin Group Anna Opala będzie odpowiadać za rozwijanie kompleksowej strategii handlowej dla sklepów Merlin.pl i CDP.pl w Polsce oraz strategii ekspansji zagranicznej projektów rozwijanych pod marką Topmall. Jako dyrektor handlowy przejmie odpowiedzialność za rozwój obecnych i wprowadzenie nowych kategorii produktowych, w szczególności artykułów dla dzieci, produktów z kategorii dom i ogród oraz kosmetyków i perfum.

Anna Opala posiada wieloletnie doświadczenie na międzynarodowym rynku e-commerce. Swoją karierę rozpoczęła w jednej ze spółek Grupy Naspers w Niemczech, a ostatnie dwa lata zajmowała stanowisko Head of Goods (dyrektor produktu) w Groupon Polska. Dla polskiego rynku odpowiadała za planowanie, budowanie oraz realizację strategii zakupowo-sprzedażowej między innymi dla takich kategorii jak książki i filmy, zdrowie i uroda, elektronika, dziecko oraz dom i ogród. Była również odpowiedzialna za współtworzenie strategii produktowej dla krajów EMEA (UK,DE,FR,IT,ES i kraje Beneluxu).

– Anna wniesie do naszego zespołu bogate doświadczenie handlowe zebrane w profesjonalnych, międzynarodowych i dynamicznie zarządzanych organizacjach, co jest rzadkością na polskim rynku e-commerce – mówi Łukasz Szczepański, prezes Merlin Group S.A.

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość. W oparciu o zasoby grupa buduje sklepy internetowe w najbardziej perspektywicznych kategoriach takich jak książki, gry i domowa rozrywka, towary dla dzieci, wyposażenie wnętrz oraz kosmetyki i perfumy. Merlin Group wyróżnia sprzedaż pod wieloma rozpoznawalnymi markami oraz doświadczenie w budowaniu biznesu na rynkach zagranicznych. W ramach realizowania strategii rozwoju, spółka aktywnie analizuje rynek pod kątem akwizycji. W lutym 2017 roku Merlin Group przejęła CDP.pl, jeden z największych sklepów internetowych w kategorii gry i domowa rozrywka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane