PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Antoni Ptak i Dariusz Miłek na liście najbogatszych Polaków

Autor: Onet.pl/Forbes/dlahandlu.pl 26 lutego 2015 12:18

Dwudziestu najbogatszych Polaków z listy pisma "Forbes" dysponuje łącznym majątkiem wynoszącym niemal 75 mld zł. Aby znaleźć się w tym gronie, trzeba było mieć przynajmniej 1 mld zł (rok temu pierwszą dwudziestkę otwierał milioner z majątkiem o wysokości 950 mln zł) - podaje Onet.pl. Handel na liście reprezentują m.in. Antoni Ptak i Dariusz Miłek.

Na 5. miejscu na liście najbogatszych Polaków uplasował się Dariusz Miłek. Jego majątek jest oszacowano na 3,86 mld zł.

Miłek to twórca notowanej na warszawskiej giełdzie firmy obuwniczej CCC w Lubinie. W pobliskich Polkowicach stawiał pierwsze biznesowe kroki, rozwijając Firmę Handlową Miłek. Siedziba KGHM Polska Miedź była idealnym miejscem do startu, gdyż górnicy mieli pieniądze na zakupy. 

Pierwsze sklepy franczyzowe, Żółta Stopa, ruszyły w 1996 roku. Obecnie grupa ma ponad 700 salonów z markami CCC, Boti i Lasocki, również w Czechach, na Słowacji, w Rosji i Turcji.

Na miejscu  11. z majątkiem w wysokości 1,95 mld zł uplasował się Antoni Ptak, ze swojego Centrum Handlowego Ptak w Rzgowie oraz z działalności w piłce nożnej.

Miejsce 12. zajęła Grażyna Kulczyk (majątek 1,7 mld zł), Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar w Poznaniu.

Na 21. miejscu uplasował się Henryk Stokłosa, twórca Grupy Farmutil spod Piły, m.in. z Zakładem Rolniczo-Przemysłowym Farmutil HS, Zakładami Mięsnymi Koziegłowy czy Łmeat Łuków.  Jego majątek wyceniono na 990 mln zł.

Miejsce 30. z majątkiem w wysokości 780 mln zł zajął Krzysztof Klicki, twórca Kolportera, dystrybutora prasy oraz towarów FMCG, świadczącego usługi logistyczne i reklamowe.

32. pozycja należy do rodziny Likusów (650 mln zł). Ich rodzinne imperium hotelowe to m.in. Grand w Łodzi, Stary, Copernicus i Pod Różą w Krakowie. Posiadają liczne nieruchomości, m.in. Pasaż Handlowy Rynek 13 w Krakowie. Spółka Likusów, Wolf Investment ma biurowiec przy ul. Zielonej w Warszawie oraz dom towarowy na Brackiej, Wolf Bracka, a w nim Dom Mody vitkAc z markową odzieżą i delikatesami. Poprzez spółkę Merkury kontrolują Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Polski Tytoń z Radomia, do 1997 r. należące do państwa.

Na 38. miejscu znalzł się Marek Majewski (620 mln zł), twórca sieci sklepów RTV AGD Neonet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  16,86

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane