PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Antoniszyn-Klik: Popyt wewnętrzny będzie napędzać polskie PKB

www.portalspozywczy.pl 21 stycznia 2015 17:42

Najważniejszą rolę we wzroście naszego PKB odegra rosnąca konsumpcja wewnętrzna - zapowiada w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

W jaki sposób Ministerstwo Gospodarki zamierza wspierać popyt wewnętrzny?

Najważniejszym elementem popytu wewnętrznego - zarówno konsumpcyjnego, jak i inwestycyjnego - są pieniądze, które będą spływały do naszego kraju, przede wszystkim środki unijne. Chcemy, żeby jak największa część inwestycji była robiona przez nasze przedsiębiorstwa, oraz aby prace nie były wykonywane tylko przez dużych, lecz również małych i średnich wykonawców. (,,,)

Takim czysto realnym zadaniem, jakie przede wszystkim stoi przed nami, jest natomiast tworzenie miejsc pracy. Wraz z zatrudnieniem zwiększa się konsumpcja, ponieważ wtedy pracownicy są w stanie zapewnić sobie lepszy byt. Idące za pracą wynagrodzenia i możliwości konsumpcyjne społeczeństwa są absolutnie w naszym zasięgu. Przez cały okres finansowania unijnego jesteśmy w stanie stworzyć kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy, jeśli nawet nie kilkaset tysięcy. Zatrudnienie wzrośnie dzięki projektom inwestycyjnym, które będą realizowane i zawsze wiążą się ze zwiększaniem liczby pracowników. Oprócz tego spodziewamy się, że dużo miejsc pracy powstanie w polskich firmach w związku ze zwiększaniem eksportu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane