PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Aplikacja DietSensor w kilka sekund zbada wartość energetyczną posiłku

www.portalspozywczy.pl 14 marca 2016 13:38

Aplikacja DietSensor w kilka sekund zbada wartość energetyczną posiłku DietSensor największą skuteczność osiąga w przypadku produktów jednorodnych. fot. mat. pras.

DietSensor to specjalny skaner, który pozwoli w ciągu kilku sekund zbadać wartość energetyczną posiłku, a następnie wyświetlić ją na smartfonie. Dostępne w cenie 249 dolarów urządzenie nie jest jednak pozbawione wad.

DietSensor po raz pierwszy zaprezentowano na początku 2016 roku podczas targów technologicznych CES w Las Vegas. Wynalazek składa się z dwóch elementów: kieszonkowego skanera, który należy przyłożyć do badanej potrawy na odległość 5-15 mm oraz aplikacji na smartfony, do której dane przesyłane są za pomocą Bluetootha.

Technologię skanowania żywności zwaną SCIO opracowała izraelska firma Consumer Physics. Proces "spektroskopii w bliskiej podczerwieni" pozwala precyzyjnie odczytać skład chemiczny danej substancji lub napoju. Izraelscy naukowcy zauważyli, że molekuły w każdym rodzaju żywności poruszają się w inny sposób. Gdy wchodzą w interakcję ze światłem, tworzą unikalny podpis optyczny. Po jego pobraniu aplikacja przetworzy dane wyliczając ilość kalorii, procentową zawartość węglowodanów, tłuszczy i białek. Następnie wszystkie informacje przesyłane są do smartfona z zainstalowaną aplikacją i wyświetlane na ekranie. Cały proces trwa ok. 10 sekund.

Twórcy DietSensor zapewniają, że skaner potrafi rozpoznać nawet niektóre składniki dodawane do potrawy jak np. masło czy olej, a także wyliczyć zawartość kalorii np. w alkoholu.

Jednak innowacyjna technologia zdaje egzamin tylko w przypadku produktów jednorodnych i nie odczyta precyzyjnie składu np. zupy. Dlatego twórcy aplikacji opracowują jednocześnie bazę ponad 600 tys. produktów żywnościowych z 18 krajów świata. Wśród "lokalnych" wersji językowych ma znaleźć się także polska.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • MKO 2016-03-15 22:19:02

  Polecamy E-dodatki do żywności, Tabele dietetyczne i Kalkulator spalania kalorii na Google Play.

  Spełniają te same funkcje, a są darmowe :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,92

 • Min

  0,65

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane