Aplikacja Pola pomaga rozpoznać polskie produkty w sklepie

Autor: gdansk.pl 20 stycznia 2016 19:48

Twórcy aplikacji Pola, która ma na celu wsparcie lokalnego rynku uważają, że dzięki niej polscy klienci chętniej sięgną po nasze rodzime artykuły. „Pola” pokazuje, czy dany produkt spożywczy lub przemysłowy opiera się na polskim kapitale i została wyprodukowana w Polsce - czytamy na stronach gdansk.pl

Wystarczy zeskanować kod kreskowy wybranej rzeczy, by dowiedzieć się podstawowych informacji na temat firmy, która ją wyprodukowała. Na ekranie pojawi między innymi miejsce produkcji towaru.

Każdy producent należący do bazy aplikacji ma przypisane od 0 do 100 punktów. Po zeskanowaniu towaru na ekranie smartfona pojawia się określona punktacja przyznana konkretnemu przedsiębiorstwu. Liczba zależy od tego, czy firma ma polskie udziały lub czy jest zarejestrowana w Polsce i tu produkuje.

Jeśli klient zeskanuje towar, którego nie ma w bazie aplikacji, to może zgłosić markę na stronie usługi, by w ten sposób poszerzyć bazę producentów.

Entuzjaści „społecznego kodowania” stworzyli m.in. aplikację Pola.„ Koduj dla Polski” to społeczność skupiająca programistów, grafików, projektantów aplikacji mobilnych i serwisów internetowych, którzy „po godzinach” tworzą rozwiązania służące poprawie jakości życia Polaków. Inicjatywę powołała do życia Fundacja ePaństwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane