Apsys chce przejmować polskie centra handlowe

Autor: Puls Biznesu 28 stycznia 2013 10:32

Francuski Apsys, który w 2012 roku sprzedał łódzkie centrum handlowe Manufaktura za 390 mln euro zapowiada, że większość środków uzyskanych z transakcji pozostanie w Polsce. Cześć z nich deweloper wyda na budowę centrum Łacina w Poznaniu, ale wiceprezes spółki Maciej Wróblewski zdradził na łamach Pulsu Biznesu, że dla firmy będzie to także rok zakupów.

Apsys jest zainteresowany przejmowaniem dobrze zlokalizowanych projektów handlowych, których właściciele sami nie potrafią poprowadzić takich inwestycji - czytamy w Pulsie Biznesu. Zdaniem Macieja Wróblewskiego na polskim rynku jest wciąż wiele nisz do zagospodarowania.

Apsys chce również modernizować starsze obiekty handlowe - informuje Puls Biznesu. W Polsce działa obecnie 350 centrów, ale 150 z nich jest starsza niż 10 lat.

Deweloper jest w trakcie wyboru generalnego wykonawcy Centrum Handlowego Łacina w Poznaniu. Inwestycja, której wartość szacowana jest na 350 mln euro, zaoferuje blisko 100 tys. mkw. powierzchni na której znajdzie się 300 najemców: 3 najemców głównych, 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni, 230 butików oraz 40 restauracji i kawiarni.

Do grona najemców należą: Carrefour, Leroy Merlin, Van Graff, Multikino z 9 salami. Na parterze będą mieściły się firmy z branży sportowej, obuwniczej, bieliźnianej oraz sklepy z akcesoriami. Moda znajdzie się na pierwszym piętrze. Na drugim piętrze zlokalizowany zostanie fitness klub z basenem oraz sauną.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane